yaşamalık yer arıyoruz

Öğrenciyken evlendik biz. Çayırlı-çimenli, tavuklu-horozlu ve dereli bir yerde cocuklar yapıp, orada yaşlanmak istiyoruz. Tatil olunca çıkıp hem karadenizi hem de egeyi gezme planımız var. Sizlere de sormak istedik, nereyi önerirsiniz? şuraya şu kasabaya-köye mutlaka uğra bak gez diyeceğiniz neresi var?

mühendisiz ikimizde. işe 200 km dairesinde gidip gelebilirim. hani işyerini de bilen birisi görür de cevaplar diye ekledim.

Saygılarımızla duyuru.

sorunuzda hem yaşamalık hem de gezmelik yeri sormaya çalıştınız heralde. gezmek için karadeniz ve ege sahil şeridini geçmek çok güzel oluyor. iş yaşamaya gelince iş durumlarını da düşünmek gerekiyor tabii.

onun dışında daha önce köylerle ilgili sorduğum şu soru belki işe yarayabilir:

(git: 321506)
  • ermanen  (21.03.12 01:33:51)
valla sehir hayatindan pek uzak degil ama izmir-urla derim ben.

ama o sahil kenarisindaki tatil yoresi degil de , urla icerdedir aslinda , onun etrafinda da koy tavuk kaz ucamayan kus cinsinden epey sey var.
  • harrage  (21.03.12 01:36:34 ~ 01:36:45)
ermanen; yaşayacağımız yeri seçmek için gezeceğiz köy köy kasaba kasaba duracak, tadına bakacağız.
harrage; urla'da bir dizi çekilmişti, çok sevmiştim ben de. mutlaka gideceğiz öncesinde görmeye.

  • yedinumara  (21.03.12 01:39:01)
ne guzel hayat. bize gulemedi.

  • lostandloser  (21.03.12 02:13:28)
sen gül hayata :)

  • yedinumara  (21.03.12 02:27:20)
adalar da olabilir. kuzulu koyunlu kısmından emin olamıyorum ama sakinlik ve yeşillik vaadettikleri kesin. bir de rahatlıkla istanbul' da çalışabilirsin vs.

  • tanterosa  (21.03.12 07:28:12)
Kesinlikle Ege. Madem 200 km.'lik mesafelere razısın, Bursa ve İzmir gibi iki büyük şehir alternatifin var. Onların ortasında bir yer olabilir. Ayvalık, Akçay, Altınoluk.
Aydın, Kuşadası civarı da olabilir.
Bir diğer alternatif de Çanakkale civarı ve Trakya.

Balıkesir Merkez'de Güney Marmara Kalkınma Ajansı var (Çanakkale'de de ofisi varmış) ve mühendis alımı yapıyorlar.
  • arnold schwarzeneger  (21.03.12 07:49:38)
  • in vino veritas  (21.03.12 09:01:08)
urla.

  • sui  (21.03.12 09:29:54)
yalova - terkos

  • siradisi00  (21.03.12 09:58:29)
Beypazarı (konaklarını) tavsiye ederim hem anadolu hem turizm kenti hemde heryere yakın biyer

  • fikreth  (21.03.12 11:47:25)