Gariban Kurabiyesi

Evde margarin yok un süt yumurta şeker zeytin/ayçiçek yağı çikolata (şekerli-sıcak çikolata için olandan) var nasıl kurabiye yapıcaz tatlı çekti canım :/

margarin yoksa sizin ki "kek"e benzeyecektir.

  • naturelist  (20.03.12 21:48:35)
katı yağ olmadan o iş yaş. bence un helvasına dön sen.

  • kediebesi  (20.03.12 22:16:45)
Margarin zaten çok zararlı.Boşverin kek olsun ya.Kullanmayın şu zıkkımı.

  • grgn  (21.03.12 01:46:19)
nasıl ya sıvı yağla da kurabiye yaparsın gayet lezzetli olur, sevdiğim bir tarif de var hatta buyrun ben ceviz koymuyorum içine ama

*Sıvı yağ 1 çay bardağı
*Yumurta akı 1 adet
*Nişasta 1 çay bardağı
*Pudra şekeri 1 su bardağı
*Kabartma tozu 1 paket
*Un 3.5 su bardağı
*Vanilya 1 paket
*Ceviz 1 su bardağı dövülmüş
*Pudra şekeri (üzeri için)
Sıvı yağ, yumurta akı, 1 çay bardağı nişasta ve pudra şekerini bir kapta karıştırın. Elenmiş un, kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyin. Sert bir hamur elde edene kadar yoğurun. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp avucunuzda açıp içine ceviz yerleştirin. Hamuru kenarlarından kapatıp yağlanmış fırın tepsisine dizin. önceden 180 derece ısıtılmış fırında üzerleri pembeleşene kadar pişirin. Fırından çıkınca soğumasını bekleyin ve üzerine pudra şekeri serpip sevris yapın.
  • sirena  (21.03.12 09:22:54)
sirena bu seninki şam kurabiyesi gibi yumuşak, poğaçanın tatlısı türevi bişi di mi? yoksa kıtır oluyo mu?

  • kediebesi  (21.03.12 10:31:14)
baya kıtır bir kurabiye oluyor, ağızda dağılıyor un kurabiyesi gibi

  • sirena  (21.03.12 10:42:41)
vay vayy listeye ekledik o zaman :D

  • kediebesi  (21.03.12 10:44:03)
kıtır kurabiye seviyorsanız çok kolay bir tarif daha vereyim gene sıvı yağla yapmak için
1 paket kremşanti, 1 bardak un, 1 çay bardağı sıvı yağ itersen bir paket vanilya
sıvıyağla kremşantiyi iyice karıştırıp unu ekle, hamuru yarım saat kadar dolapta dinlendir, ceviz büyüklüğünde koparıp şekil ver, 180 derecede 16-18 dakika pişir üzerine pudra şekeri serperek servis et. çok güzel bir kurabiye bu :)
  • sirena  (21.03.12 11:07:15 ~ 11:07:49)