28 yaşında üniversiteye başlanılır mı?

sonuçta senden 10 yaş küçük insanların olduğu bi ortam. çok kart kaçmaz dimi?

başlanır. sonuçta orası üniversite, derslerini dinler, sınavına girer çıkarsın. çok ortam yapmaya gerek yok.

  • bilan  (19.03.12 08:50:43)
cok rahat olur. ergenlik hezeyanlari, gereksiz kasmalar olmadan... krallar gibi

  • hurt  (19.03.12 08:51:48)
neden olmasin ,baslanir benim 26-27 de baslayip gaza gelip 32 sinde doktoraya baslayan tanidigim var.

belki ortam konusunda biraz zor olur ama dert etme.insanlarda cevrende laf sokmaya calisirda o cekememezlik ve türkiyede olusan sacma toplumsal sekilcilikten.

onlara kalsa herkes 18 de lise bitirsin,22-23 de üni bitirip kpss ye hazirlanip ya memur olsun devlete kapagi atsin filan falan.
  • serabetan  (19.03.12 08:52:12)
maddi açıdan sıkıntın yoksa bence gayet keyifli olur.

  • estruda  (19.03.12 08:55:21)
50 yaşında ki kadını ortaokula yazdırdım.

  • cecilia  (19.03.12 08:55:31)
@neira, bu basligi benim icin mi actin?

cunku ben de 28im ve ygsye tekrar giriyorum. bir yer tutturursak umarim ayni fakulteye du$eriz:)
  • mayeskuel  (19.03.12 09:04:09)
ayrica su adamin hikayesine de bi bak derim:))

www.mustafaaltinisik.org.uk
  • serabetan  (19.03.12 09:08:43)
benim 28 olmama daha 3 sene var ama 3 seneden önce üniye baslama fırsatım olmaycak bu yüzden sormak istedim.

  • neira  (19.03.12 09:14:24)
Şu an 23 yaşında Toronto'da bir college'dayım ve sınıfımdaki çoğu insan benden 4 yaş filan büyük. 38-40 yaşında filan insanlar var, kimse de pek sallamıyor açıkçası. Sadece bir kez muhabbeti açıldı, bana "eheh sen pek küçükmüşsün" muhabbeti çektiler ben de "you guys are just old farts" dedim, güldük, eğlendik.

  • fortisvita  (19.03.12 09:18:50)
arkadaşımın babası 50 yaşında mimarlık okumaya başladı. hayaliymiş. emekli olunca girdi öss'ye. çok mutlu adam.. kankaları falan bile var proje için falan arıyorlar. uff bunlara göre çok yaşlıyım bilmem ne diye ezilip büzülmezse kişi ortamdakiler adapte oluyorlar hemen valla. çekincek bişi yok.

  • merena  (19.03.12 09:19:12)
şu an okuduğum okula ilk başladığım 3 tane üni ye başlayıp 2 sene okuyup bırakmış adam vardı bizim sınıfta. 2. sınıfta bizim okulu da bıraktı adam. dekan'ın yorumu : ordinaryus olmuştur artık o.

  • saiko  (19.03.12 09:40:19)
yoooo bence kaçmaz çokda rahat olursun bence..

  • basond  (19.03.12 09:41:47)
26 yaşındayım. okuduğum fakülteyi bırakıp başka bir üniversitede başlıycam. örnektir çoğaltılamaz.

  • fiyuuuu  (19.03.12 09:45:31)
okudğum zamanlar 30 lu yaşlarında abimiz vardı. sıkıntı olmazdı.

  • konserve misir  (19.03.12 09:52:12)
ne değişik duygu olacaktır kim bilir.
Aslında okumak isteyip te okuyamadığımız bölümü baskı olmadan bu pskoloji ile daha rahat kazanır okur mezun olur hatta bu alanda en iyi olurşmuşuz, olmaz demeyin.

  • Bysb  (19.03.12 10:04:42)
nisanda 19 olucam. ben de bu gidişle 3. seneye kalıcam gibi. of çok pis moralim bozuk. intihar edicem valla. meslek liseli olmanın dezavantajı işte. korktuğum başıma geliyor yavaş yavaş. banada bir moral verin hele ya. ölecem gidecem sinirden.

  • geberix  (19.03.12 10:20:46)
Yaş 25. İkinci üniversitemi okuyorum. Birincisini bitirmemle ikincisine başlamam arasında geçen süre yaklaşık 6 ay.

Hayatımdan gayet memnunum. Param yok :) ama mutluyum yine de, hayallerimin yolunda ilerlediğimi bilmek çok güzel.

Sizin sorunuza gelirsek, şu an okula ait yurtta kalıyorum. Oda arkadaşlarım benden 3-4 yaş küçük. Sıkıntı yok. Hatta güzel bile, son derece saygılılar :D

Bölüme beraber başladığım arkadaşlarım 6-7 yaş küçükler genelde. Aynı durum onlar için de geçerli, sık sık beraber takılıyoruz, çok kuşak farkı hissedilmiyor, biraz sen onları anlamaya çalışıyorsun, biraz onlar seni anlamaya çalışıyorlar, bir şekilde orta yolu buluyorsunuz.

Ayrıca çevremde yaşı yaşıma uygun bir sürü arkadaş var. Tanışmak zor olmadı açıkçası tabi bunda okulun kampüs üniversitesi olmasının da avantajı var.

Hayallerinizin gerçek olması dileğiyle,
  • kiarostami  (19.03.12 10:54:23)
abilik/ablalık taslamadığınız sürece sorun çıkmaz.

  • Demet  (19.03.12 14:08:32)
26 yaşında ikinci okulunu okuyan bir hatun ve 35 yaşında fantezi yapmaya gelmiş bir adamla gayet güzel güldük eğlendik. 35 olan arada "ne işim var benim bunlar çoluk çocuk lan" tribine giriyordu(biz 'ulan bi bira daha alsak mı para da yok amk derken adam mekana volvo s60'la geliyordu misal).ben bile girdim o triplere arada iki yaş fark olmasına rağmen. zira çok uç örnekler mevcut oluyor okulda. onlara aldırmamak, kendi hal vaktimize bakmak lazım.

  • cro magnon  (20.03.12 21:29:03 ~ 21:31:03)