[]

Fotoğraf Makinesi

Ben bir fotoğraf makınesi almayı düşünüyorum ve bu konu hakkında hiçbir bilgim yok zaten kursa falan gideceğim. Önerebileceğiniz model var mı? Başlangıç seviyesi için Nikon d5100 ve Canon 600d yi gördüm. İkisi arasında kaldım, yardımcı olursanız sevinirim.
 
ben canon 550d'yle başladım. eniştem hong kong'dan kendine nikon d5100, bana 550d getirdi. nikon'un kullanışı pek hoşuma gitmedi mesela benim. sanki canon daha ergonomik ve daha rahat ayar yapılabiliyormuş gibi geldi.

eğer çok video çekmeyecekseniz aslında şahsi görüşüm 600d'ye gerek yok. 550d'den en büyük farklı hareketli ekranı, kullanacağınız yere göre değişir tabi ama ben hiç aramadım o özelliği.

kısacası ben canon diyorum.
  • i was me but now he s gone  (17.03.12 10:57:52) 
kendinizi nikon ve canon ile sınırlı tutmamanızı sony'nin slt modellerine de bakmanızı öneririm. millet tutturmuş bi canon nikon gidiyor. sony'nin ikisinden de aşağı kalır yanı yok emin ol. aynı özelliklerde bir makineyi sony'den daha ucuza alabilirsin.


  • halitkin  (17.03.12 11:08:03) 
canon 550D başlangıç için uygun olmakla birlikte lens takviyesiyle uzun bir süre kullanılabilir bir cihaz.


  • lunedor  (17.03.12 12:01:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.