Dünyanın en büyük üçüncü derbisi

ya Galatasaraylıyım ama kim neye göre nitelendirdi bizim derbinin derecesini. Bi ara şiddet olaylarından dolayı üçüncü olduğunu okumuştum.

gazetelerin geyigi.yok öyle bi saptama yani.arada bir bikac ünlü uluslarasi yazar dergi bisiler der iste bizimkiler "oooaaooo" filan hemen literatüre gecerler.

  • serabetan  (17.03.12 00:59:40 ~ 01:00:20)
var öyle bir saptama.

yalanına sokuyucumculara gelsin;
www.zehn.de
www.spox.com
www.blick.ch
www.moonsault.de

yabancı basın da çok geyikçi. hayvan seviciler.
  • schwarzfahrer  (17.03.12 01:28:30 ~ 01:36:23)
Valla taraftar holiganlığı olarak değerlendiriliyorsa FB-GS derbisindense KSK-Göztepe derbisi yeğdir.

  • yule  (17.03.12 01:37:08)
derecesi falan yok biz kendi kendimizi öyle büyütüyoruz.bizimki daha çok lokal bir derbi

dünya televizyonlarının oo gs-fb maçı var yayınlayalım reyting yapalım dediği gün olur öyle şeyler.
  • yok artik lebron james  (17.03.12 01:57:36)
Yok öyle bişey.
Hiç bir dünya televizyonunda yayınlanmıyor.Ne özeti ne de canlı olarak.
En son Güiza'nın ilk geldiği sene bi İspanyol kanalı sadece derbileri yayınlama hakkını almıştı.(150 ülkeyi bırakın 1 tane ülkede bile yok)
O zamandan ne önce ne de sonraki dönemlerde yabancı bi kanalın verdiğini hatırlamıyorum.
Yerel seviyede en büyük tabi ama uluslararası alanda öyle ilk 3'e ilk 5'e falan giremez.
  • Skey295  (17.03.12 07:22:16 ~ 09:07:05)
gayet büyük bir derbi tabii ki. illa 150 ülkede canlı yayımlanmasına gerek yok.

bunu dünya futbol camiası da kabul ediyor.
  • baldur2  (17.03.12 07:54:23)
bunu hangi ülkede sorduğuna bağlı burada sorarsan en büyük 3. derbi tüm dünya biliyor olm denilir aynı soruyu Olympiakos - Panathinaikos maçları öncesi yunan forumlarında sorarsan schwarzfahrer ın verdiği linki bi taraftar verip www.moonsault.de bizde en büyük 4. derbiyiz der onlar için dünya çapında büyük derbilerden biri ama gerçek şu ki bizde ve dünyanın geri kalanınında sadece bahissver arkadaşlar o gün öyle bir maç olduğundan haberdar olur türk futbolunun dünya bazında çapı itibarı ve ne kadar ciddiye alındığı malum zaten

  • olurnedenolmasin  (17.03.12 16:31:23)