Gitar tellerini değiştirdim ses çok tuhaf oldu

Bugün klasik gitarıma rj45mi nedir, işte o tellerden taktırdım eve geldim ama hiçbir şeyi çalamıyorum artık, sesler çok tuhaf. Akord filan tamam ama niye böyle oldu acaba?

gitarı yan yatır.

  • lorenzen  (16.03.12 22:29:23)
?

  • beholderrulez  (16.03.12 22:33:56)
yeni taktığın için alışmamıştır tel daha . Metalik bir ses verir çaldıkça yumuşar oturur o hocam rahat ol

  • broccoli must die  (16.03.12 22:38:09)
Çaldıkça sesler matlaşır. Oturur. Eski tellerinin sesini arıyordur kulağın.

  • klorlu su boregi  (16.03.12 22:38:49)
kalınlığı ve sertliği eski kullandığın tel takımından farklıysa da sesi sana tuhaf gelebilir. ama yok eski tel takımını muadiliyle değiştirip ses farklı geliyorsa söylendiği gibi telleri uzun süredir değiştirmemişsindir, tellerin oturması ve kulağının alışması kısa bir zaman alacaktır.

  • megoer  (16.03.12 22:47:27)
gitari ac kapa olmadi format at kanka.

yok yok igrenc saka. soyle ki , ilk basta oyle olcak mecburen. eski tel ile yeni tel arasinda cok fark var. simdi sen onu bangir bangir cal. onun akordu gitcek. sonra tekrardan akord et. yine gitcek. normal bisi bu. hele metal sargili tellerin akoru cok kaccak. teller o gerginlige alisana kadar bu devam eder. sonra oturur bi sure sonra.
  • harrage  (16.03.12 23:18:27)
Valla gitar çalma şevkim tamamen bitti neredeyse. Borazan gibi yankı yapıyor, akorların hiçbir alakası yok ve hiçbir şarkıyı çalamıyorum artık.

  • beholderrulez  (19.03.12 18:51:08)
Sen biraz daha çal bakalım nolucak. Bir sonraki tel değişiminde farklı marka- model denersin. Herkes bu sorunlarla karşılaşıyor. Hem tavsiye hem de deneyimle oluyo böyle şeyler. Çok ucuz değil evet ama napalım.
Yukarda yazıldığı gibi sen çal bakalım biraz gitarı.

  • klorlu su boregi  (20.03.12 19:10:36)
yok olmadı, komple söktürüp başka tel taktıracağım. Ama ses böyle öküz gibi çıkmasın, çok zırıldıyor, o yüzden daha tok ve cok titreşmeyen herhangi bir tel önerisine açığım.

  • beholderrulez  (06.04.12 09:44:00)