Saçlarım aşırı dökülüyor engellemek için neler yapiyim?

Soru başlıkta yardımm

Yardim, benimkide gidiyor. Daha 20 yasindayim

  • excusez  (16.03.12 12:36:43)
benim de dökülüyor. biri yardım etsin lan, kaldık burda 3 kel.

  • sforza  (16.03.12 12:40:44)
Folixir'in işe yaradığını duymuştum fakat herkeste farklı bir etkisi olabilir.

  • bilan  (16.03.12 12:55:20)
ellerinizle tutun. boyle iki avucunuzla da bastirin dokulen yerlere.

  • alikavazinmahmut  (16.03.12 12:56:33)
1- P.R.P (Platelet Rich Plazma) google'da şununla ilgili yazılar okuyun. doğal bir çözüm bu.

2- illa ilaç ise propecia ve proscar'a bakın. bilimin elindeki en güçlü ilaç bu ikisi. fakat 10 kişide 10 farklı yan etkisi olabiliyor. bu iki ilacı doktora sorun.

3- valla bu ikisi de olmaz diyosanız, Minoxidil alın %5. Sabah akşam az az sıkın saçınıza.

4- koca karı ilacısız olmaz bu iş. Elma'nın saç dökülmesine iyi geldiği kanıtlanmıştır. %100 elma suyu için günde 2 litre falan. o kadar suyu normal elmadan alamazsınız yoksa.

sorunuz olursa buralardayım ben.
  • kufluekmek  (16.03.12 13:09:44)
  • 150h2c50  (16.03.12 13:52:36)
Hiç debelenme o saçlar dökülecek :)

Şaka bi yana bende uzun süre araştırdım bu olayları , anladımki hormonlarla oynamadan bunu durdurmak imkansız. Proscar falan sakat işler ben tercih etmedim , ama sen dersen saçlarım olsunda iktidarsız olmak önemli değil onu bilemem tabi. Velhasıl bu işte minoxidil ve proscar dışında işe yarıyan bir nane yok. Minoxidil tansiyonunu çıkartır , proscar iktidarsızlık yapabilir. Ha birde bunları ömür boyu kullanmak zorundasın öyle kullandım bıraktım olayı yok.
  • layer26  (16.03.12 13:54:16)
şampuanı eczanede satılan şampuanlardan almak. 1 şampuanda karar kılıp hep onu kullanmak uzun vadede yeni saç çıkartmasa da dökülme ve saç kalitesinde olumlu etki sağlayacaktır.

  • kakao  (16.03.12 14:15:45)