Kurumsal şirket örneği

Türkiye'de kurumsal şirketlere iyi bir örnek verebilir misiniz?

Vodafone, Turkcell, Avea üçlüsü bunun yanında Eczacıbaşı, THY, Telekom gibi örnekler verilebilir...

  • basond  (15.03.12 19:30:03)
aselsan

  • boshi  (15.03.12 19:43:53)
koç holding. tüpraş, unilever, iş bankası, siemens, doğuş holding, toyota...

  • sinematematikci  (15.03.12 20:23:54)
kurumsal şirketten kastın nedir bilemiyorum ama işin akademik boyutu kurumsallığı- coroporate governance olarak tanımlar ve bu konuyla alakalı bilgileri

TKYD bünyesi altında bulabilirsin.
Kurumsal yönetimin borsada bir indeksi de bulunmaktadır

www.tkyd.org

Bu listenin en üst sırasındaki şirket en son incelediğimde Türkiye sınai kalkınma bankasıydı

eğer corporate governance - kurumsal yönetim açısından soruyorsan bu iş böyle
daha fazla bilgi için özel mesaj atabilirsin
  • justaphantom  (15.03.12 20:31:50)
kimse alinmasin ama gördüklerim.

Eczacibasi ve thy degil uzaktan yakindan degiller,yazan arkadas neye göre yazdi bilmiyorum ama gercek bu.

turk telekoma cevap bile verme niyetinde degilim.

aselsana nasil kurumsal denebilir anlamadim,ailesinde asker olanlar ne yapip edip girebiliyor.

koc holding de keza sinirinda dahi degil kurumsalligin.

unilever türkiye de kesinlikle,ne torpiller ne olaylar dönüyor.

siemenste cok feci torpil döndügünü de biliyorum.

benim bildigim kadariyla türkiyede kurumsal sayilabilecek sirket yok.belki bikac danismanlik sirketi ve yarim olarak p&g ve turkcell.
  • serabetan  (15.03.12 23:36:09)
serebatan kurumsal şirketin tanımı sence nedır cok merak ettım bı googlea yaz bı soyle bakalım

  • basond  (16.03.12 16:09:13)