Ders çalışırken müzik dinlemek

Müzik dinleyemeden ders çalışamıyorum. Fakat aynı müzikler olunca da sıkılıyorum.
Önerebileceğiniz; sakin, durgun, kafa patlatmayan müziklere ihtiyacım var.
Misal; Anathema-Are you there

  • trajikomix  (14.03.12 13:40:48)
ders çalışırken müzik dinlemek hele hele duygulu sözlü anlamlı yüklü dolu dolu müzikler dinlemek çok sakıncalı ama...

olafur arnalds:

bit.ly

ane brun:

bit.ly

kitaro:

bit.ly

jean michael jarre (çağrı filminin müziğini yapan adamın evladı):

bit.ly

bach vivaldi de olabilir belki. vivaldi olmaz da bach olabilir.
  • truvaiti  (14.03.12 13:41:45)
bach'dan bu mesela:

bit.ly
  • truvaiti  (14.03.12 13:51:13)
@trajikomix
Bonobo'nun 'black sands' şarkısı'na hayrandım bu da mükemmel. :)

@truvati
hepsini tek tek indirdim. sözlü müzikler bi sorun olmuyor benim için. :)
www.youtube.com clint mansell'ın tarzında olanlar hatta daha da keyif veriyorlar bana.
klasik müzikler etkili oluyormuş çalışma konusunda, mozart ile başlamıştım ben. Bach dinlemedim desem yeridir.
  • akatreil  (14.03.12 13:56:51)
oldu olacak (bkz: sopor aeternus):

bit.ly

  • truvaiti  (14.03.12 14:01:54)
dargaard da var aslında:

bit.ly

bir de

ataraxia güzeldir:

bit.ly (+18)
bit.ly
  • truvaiti  (14.03.12 14:08:02)
godspeed you black emperor takılıydım bi aralarda, fakat bu öneriler mükemmel oldu. Teşekkür ederim. :)
Şunu da sormak istiyorum;
www.youtube.com bu şarkıda 2.08 saniyede mükemmel enstrüman giriyor. Bu tarzlarda önerebileceğiniz var mı? :)
  • akatreil  (14.03.12 14:34:14)
arkadaşım sen de yani, mikro öneri istiyorsun.

2:08'de giren enstrüman olsun ama fin grubu olsun ama şarkı kars yöresinden olsun ama macarca okusun ama okuyan mezzosoprano hatun olsun.

tik bile atmıyorsun yani.
  • truvaiti  (14.03.12 15:18:31 ~ 15:32:07)