kadıköy'de

kadıköy'de bi sokak seçip yayalaştırma projesi ödevi hazırlamam gerekiyo.
sokak seçmekte zorluk yaşıyorum. sokağın kriterleri

-yayalaştırdığımda trafiği kilitlemeyecek ya da alternatifi olan bi sokak olmalı

-bol dükkan olmalı (ticari faliyet çok olmalı)

-mümkünse sokağın bi konsepti olmalı (barlar sokağı, kırtasiyeciler sokağı gibi seçilen örnekler var)

boğa'dan aşağı kadıköy'e doğru inen yol. sağındaki ve solundaki yaya yolları hep dolu farkındaysan. trafiği de büyük bir maliyetle yeraltına alırsın olur biter.

  • keyfi sabit  (14.03.12 02:18:00)
semsettin gunaltay caddesi

  • mosakale  (14.03.12 02:23:53)
kadife sokak(rexx'in sokagi)

  • atanury  (14.03.12 02:36:23 ~ 02:36:37)
Serasker caddesi olabilir.

  • skatheist  (14.03.12 02:58:09)
rexx'in sokağı olur, hatta çok güzel olur.

  • fakyoras  (14.03.12 06:41:10)
kadife sokak +1000 keşke gerçekten kapatsalar trafiğe :/

  • zenc  (14.03.12 07:56:09)
bahariye caddesi aslında tam tarif ettiğin gibi
trafiğe kapalı gibi görünüyor aslında ama sağdan soldan arasokaklardan katılım çok taksiler vs bi ton araba var adliye yüzünden
tramvayı var bi de mis gibi o dursun yütfen :P
  • neira  (14.03.12 08:33:07)
serasker +1

  • cnonefb  (14.03.12 08:33:55)
kadife sokağı yayalaştırmayı başarırsan, benden de temiz bi hayır duası alırsın.

  • hınzırpaşa  (14.03.12 08:43:15)
ödevin ne kadar kapsamlı bilemiyorum ama kadife sokak zaten küçücük bir yer, onu yayalaştırsan ne olur yayalaştırmasan ne olur. ayrıca kadıköyde zaten büyük bir yayalaştırma projesi var. metronun işlemesi ile birlikte rıhtım trafiğe kapatılacak. imkanın var ise başka bir ilçe seç.

  • bilan  (14.03.12 09:07:12)