3 kapılı hasta gardırop...

selam millet,

durumu şurada dile getirdim: www.eksisozluk.com

ama yapıştıralım yine;

başlık: kelebek mobilya

entry:

2 kapılı bir gardırobun 3 kapılı versiyonunu sipariş ettikten sonra 2'li gardıroba gelen tek bölmenin kapağının menteşelerini dolabın dış yanağına değil, ortadaki yanağına monte eden kurulum ekibine sahip firma. tabi suç ekibin değil tasarlayanın, o tasarıma izin verenin. kurulduğu an ''bu ne ya, böyle saçmalık mı olur?'' demiştik, elemanlar da ürün böyle, yapacak bir şey yok dediler. aradık şubeyi, ''bu ne biçim iş, siz ne biçim profesyonelsiniz? mahallenin marangozu bile bilir en dıştaki kapakların dış yanağa monte edileceğini? 1.5 milyarı boşuna mı verdik size?'' efendim, kem küm dediler. bir mimar olarak bu kadar saçma bir şeyle ilk kez karşılaşıyorum. kelebek eski kelebek değil artık, amatörler, işten anlamayan kişiler işletiyor galiba...

ayrıca bu dolabın tasarımcısı ile oturup bir bordeaux şarabı içmek isterim, kendisine anlatacağım çok ilginç şeyler var...

durumun saçmalığını daha net anlatabilmek için;

img62.imageshack.us

not: alın bakın hangi üç kapılı gardıropta var böyle bir şey: goo.gl
____

haksız mıyız? böyle gardırop olur mu?

not: sikayetvar.com'da da dile getirdim bunu...

eğer o soldaki kapak sadece o bölmeye açılıyorsa, bu şekilde olmasında bir problem göremedim ben. büyük ihtimal o dışa açılıyor dediğiniz kapakta raflar var. çok büyük bir problem değil bence bu. ha diğer tarafa açılsa daha iyi olur tabii, orası ayrı.

  • artikbenimdebirvolvomvar  (14.03.12 01:46:55)
bana da pek problem oluşturuyor gibi gelmedi... sadece iki kapak açıldığında birbirine değecek. o zaman iki tane iki kapaklı gardolapın yanyana olduğunu düşün mesela onlarda da değecekti.. bazen değsin nolacak ki...

evet diğer tarafta olması daha iyi olur ama bu kadar büyütmeye de gerek yok. mimar olarak daha dikkatli düşünüyorsunuz sanırım ama almadan önce daha dikkatli olmanız gerekirdi belki de :) neyse bi dahakine öyle tasarlamazlar artık bu kadar dediklerinizden sonra :)
  • ermanen  (14.03.12 05:58:29)
bu ne yahu defolu ürün gibi? ben olsam ben de takardım valla

  • zenc  (14.03.12 07:37:42)
hemfikirim.
insan baktığında problem yokmuş gibi gelebilir ancak kullanınca ergonominin ne menem bir şey olduğunu daha iyi anlıyor. hele mimarsan iyice batmıştır.
yerli ustalarımızın mutfak tezgahını hala 85 cm yükseklikte yapmaya çalışması gibi bir şey. uluslararası standart 90 cm.
85 cm'lik tezgaha bakınca ne fark eder ya denebilir ama 5 sene sonra 'ya benim bu belde fıtık mı var'a dönüşüyor..
  • pitcheuse  (14.03.12 08:06:36)
@ermanen, 2 altındaki pitcheuse'nin verdiği cevap benim vereceğimin aynısı neredeyse. ayrıca ürünü ben değil ablam ve annem 2 kapılı haline bakarak aldılar. sol yanına eklenen 3. bölmenin dışa bakacağı kimi aklına gelirdi? hem kurdukları zaman da müdahale ettik ama kem küm ettiler. kuranlara da saçma gelmişti zira...

  • kisa bisey olsun istemistim  (14.03.12 15:46:40)
bana dönüş yapan ve tek kelime ettirmeden ne kadar çok alındığını söyleyen satış görevlisi beyefendi siparişin verildiğini ve kuran ekibin birkaç gün içinde gelip istediğimiz şekilde takacaklarını söyledi. ancak sebepsiz alınmış, ben suçlu olanın bunu böyle tasarlayan ve satılmasında bir mahsur görmeyen tasarımcıların olduğunu söylemiştim. meğer müşteri belirtmediği sürece soldaki tek bölme soldan, sağdaki tek bölme de sağdan açılacak şekilde gönderiliyormuş. hadi benim annem ablam bunu belirtmeyi akıl etmedi (şu ankinin tam tersi olacağını düşünerek) siz satış görevlisi olarak neden ürünü tam tanıtmıyor, sonradan böyle şeyler yaşanabileceği olasılığını göz önüne almıyorsunuz?

velhasıl ben suçluyu beni arayan ve konuşan beyefendi olarak addetmediğim halde kendisi bana fena halde kızdı ve üzüldüğünü belirtti, konuşup durumu izah edecektim ancak tek kelime de ettirmedi kendisi. birilerinin okuması durumuna karşılık tekrar belirtiyorum; suçlu bu dolabı böyle tasarlayandır. hiçbir şekilde dolabın konulacağı yer önem taşımazken en dıştaki kapaklar dış yanağa monte edilir, ergonomik olan budur. dışarıdan bakarken pek sorun yokmuş gibi gözükse de kullanımda ciddi rahatsızlık yaratmaktadır...
  • kisa bisey olsun istemistim  (16.03.12 14:26:50 ~ 14:27:37)