akademik duyurucular bi bakın hele

selam ahali

yahu lisans tezi yazmalardayım. bölümüm şehircilik. bu mecrada her şey çok sıkıcı geldiği için önce bir ütopya kurayım dedim. sağolsunlar okulumdaki insanlar kaba etleriyle kahkaha attılar bana. siklemedim. bari dedim uzun süre uğraşmaktan zevk alabileceğim bir konu bulayım. kafamda şöyle bişi belirdi;

"eski görsel materyaller (çoğunlukla ara güler fotoğrafları) üzerinden şehirci gözüyle bir istanbul okuması yapmak..."

tabi çok ham bu haliyle. farkndayım. bu konuyu açtığım tez danışmanım da aynı şeyi söyledi, lakin işin ucunu açık bıraktı: eğer bunu bir tez formatında neblim sorunsala falan dayayıp yaparsam ve şehircilik kısmını da iyi savunursam olabileceğinden falan bahsetti. umut verdi. ben de şimdi mevzuyu daha da netleştirmek adına bi küçük araştırma yaptım. ama neye nasıl yaklaşırsam ve hangi konuyu işlersem tez diye kaktırırım bilemiyorum, yoksa bu haliyle sözlü tarih kitabı olmasından korkuyorum. -ki bence daha iyi olur o şekil-

velhasıl kelam, bana bi akıl verin, fotoğraf - istanbul - ara güler keywordleri ile alternatif tez konuları oluşturun abiler :)

bakalım neler gelcek

o zamanlar neymiş, ne olmalıymış, nasıl olabilirmiş?

  • psikolog sulugoz  (13.03.12 21:54:21)
söylediğin konunun londra'da çalışılmış halini kitap olarak gördüm bugün. gerçi fotoğrafçılıktan çok şehircilik kısmı oldukça ağır basıyodu. adını hatırlamıyorum ama internette arayıp bulabilirsin umarım. sorunun cevabı olmasa da yardımcı olur umarım..

  • direnk  (13.03.12 21:57:11)
ara gürer'in fotoğraflarında istanbul yansımaları ?

  • anonimyususer  (13.03.12 23:04:19)