[]

Atı neden tıraş ediyor?

www.youtube.com
 
nasıl yapıldığını göstermek için :)


  • ekinoksah  (13.03.12 17:32:47 ~ 17:32:59) 
sıcaklardan ötürü. zaten semer koyulacağı yeri ellememiş hayvanın derisi zarar görmesin diye.


  • blackmail  (13.03.12 17:34:48) 
video isminde how to yazıyor, örnek olsun diye göstermek için. yalnız kısaltsaymış bari, hayvan bi tuhaf olmuş.


  • xenophobe  (13.03.12 17:36:16) 
terlediği için. çalışan, koşan at çok terler. kılları tıraş edilince, daha çabuk teri kurur ve derisi daha rahat nefes alır. kışın bile kesilebilirmiş. çünkü kış kılları daha kalın olabilir ve bu da terleyince kurumayı zorlaştırır. ama battaniye örtmek de gerekebilirmiş. teri kurutmak için kesmeye gerek kalmadan sadece battaniye kullanan da varmış. bir de kılsız atın bakımı daha kolay oluyor. az çalışan atlarda önerilmeyebilirmiş.

yazdıklarımı at forumlarından derledim biraz.
  • ermanen  (13.03.12 17:39:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.