şere...... avukat

şimdi efendim ben istanbul hukuk 3. sınıf öğrencisiyim. yaz için bir avukat yanında çalışmak istedim ve başlıkta da anlaşıldığı gibi lerefsiz bir avukatın yanında işe girdim. bu adam d-smartınbi işini almış. benide bu işe verdi ve çalışmaya başladım. sözleşme falan imzalamadık. maaş artı prim şeklinde anlaştık. ben işe başlayalı 55 gün oldu daha ilk ayın bile parasını tam alamadım. ne zaman arasam bu adam para alamadım param yok diye mazaretler öne sürüyor. ben kafayı yemek üzereyim. ben bu adamı adam sanıp en başta çok yüz verdim saygı falan gösterdim. ama bu yavşak kendini bişi sandı. ben sinirimden ölüyorum. haftaya p.tesi bu iş bitiyor aradım para için bana yine yok dedi. şimdi sorular

1 ben bu yavşağı dövmeyi deli gidi istiyorum. kafayı yemek üzereyim. gidim ağzını yüzünü kırayım. kafasını masasına sürteyim güzel olmaz mı?

2 ben bu adamı baroya şikayet edebilir miyim? baro yönetiminden avukatlar tanıyorum. fakültem de aramın iyi olduğu bir kaç hoca baro yönetiminde yer alıyor. gidip baroya şikayet etsem bir yaptırım uygulanabilir mi?

3 son soru dava açma adamdan alacağım yaklaşık 2000 ytl bunun için dava açmak istemiyorum çünkü bu paraya en kısa sürede ihtiyacım var ne yapabilirim?

avukatlık kanunu gereği yazmanızın yasak olduunu düşündüğünüz şeyleri mail adresim atabilirsiniz.. halilibrahimclk@gmail.com

sinir krizi geçiriyorum. bişiler diyin abilerim ablalarım.

1. o yavşağı dövmeyi düşünme, sen suçlu olursun ve meslek hayatında kara bir bulut gibi üstüne çöker.

2. Baro'ya gidin, stajyer avukat komisyonu gibi bir komisyon var, o komisyona anlatın derdinizi, hatta herkese anlatın, tamer şahin'e gidin, bulduğunuz herkese anlatın. ama dilekçe vermeyi de unutmayın. hem rezil olur, hem de baro'nun vereceği disiplin cezasından korkar.

3. baro'ya gittiğinde durumu anlat. ama bundan önce çalıştığın tüm dosyaların numaralarını vs bir yere not et ki, sonra pislik yaparsa haklayabilesin. Baro'dan gözünü korkuturlarsa parayı ödemeye mecbur olur.

4. hukuk fakültesi öğrencisi olarak sözleşme yapmanın önemini kavradığını tahmin ediyorum...
  • kahvegibi  (27.08.08 16:32:16)