lens sorusu

Çok çabuk, aklıma gelen yarım yamalak bir soru sormak istiyorum.

Sağ göz 2 derece miyop, sol göz de 1 derece miyop. Ya iki gözde de ya da gözlerden birinde 0.25 astigmat var.

Bu şartlarda bana lens olabilir mi olabilitesi yok mu? Astigmat olanlar lens takamıyor falan diye duydum da işte sorayım dedim.

Ona göre gözcüye gidecem de, lens reçetesi yazdırmaya, eğer oluru yoksa boşuna para bayılmayayım

olur. astigmat lenslerine torik denir, bildiğim kadar diğerlerinden biraz daha pahalı sadece.

  • kediebesi  (11.03.12 22:29:37 ~ 22:30:16)
astigmatı olanlar torik lens kullanıyor.

ya da adı ona benzer bir şeydi.

gayet kullanabilirsiniz.
  • sanal hayvan  (11.03.12 22:31:02)
alabilirsin bende de miyop astigmat var ve kullanabiliyorum lens.

  • aysenazz  (11.03.12 22:31:23)
astigmatın 0,75'ten büyükse torik lens kullan. yoksa boş yere fazladan para vermiş olursun.

  • baldur2  (11.03.12 22:32:02)
herkesin kullandıgı gibi normal lens kullanabilirsin. torik almana gerek yok.

  • ykyt  (11.03.12 22:33:21)
0.25 astigmat herkeste var, lense dahil etmesen de olur

  • isabel  (11.03.12 22:35:27)
torik lensler genelde korneası sivrice yuvarlak olan kişilere verilir. o yüzden diğer normal lensler çok düz kalacaktır ve genelde yerinde, sabit durmaz. zaten sen de denediğinde farkı göreceksin. doktorda iyice deneyip emin olmadan alma derim.

  • kediebesi  (11.03.12 22:45:18)
0.25 astigmata torik lens almaya gerek yok zaten. sen onu yoksayıp sadece miyopun için lens istersin.

  • sanal uyku  (11.03.12 23:49:06)