1080p filmleri izlerken yaşanan donmalar

aslında donma gibi değil de, böyle hafif kasma gibi. 720p izlerken sorun yaşamıyorum.

elimdekiler;

47' led tv
hdmi kablo
pentium dual cpu e2160 1.80 ghz işlemci, 1 ram, ati radeon hd 4450 763 mb ekran kartlı bir bilgisayar :):)

ram eklesem sorun çözülür mü? ekran kartını da değiştirmem gerekir mi?

bunlarla uğraşmayıp, bilgisayar mı almalıyım?

bende benzer birşey sormuştum.mvk filmler takılıyodu.sanırım bilgisayarın bir dvd çalar gibi çalışmaması buna neden oluyor.bir hd flm oynatıcı işini görür.

  • Wolfware  (11.03.12 19:44:21)
evet aslında .mkv filmlerde daha da fazla oluyor bu donma ama ram de aya düşük sanki benim.

  • han20  (11.03.12 19:45:58)
Farklı bir çözüm getirsem: Televizyonun USB den film oynatma özelliği yok mu ?

  • antidote  (11.03.12 19:45:59)
var ama film boyutu 10gb falan.alt yazı indiriyorum bir de. çok angaryası oluyor yani.

  • han20  (11.03.12 19:51:15)
televizyonun usb oynatma özelliği veyahut giriş seviyesi bir media player daha mantıklı. Yüz lira civarında alacağın media player sorunsuzca herşeyi oynatır zaten. hatta yeni cihazlarda artılarıda olabilir.

  • terlikli cita  (11.03.12 19:53:53)
media player denilen cihazın mantığı nedir? flash bellekten mi oynatıyor, yoksa kendi harici belleği var da dvd player prensibiyle mi çalışıyor?

  • han20  (11.03.12 19:57:06)
windows 7 kullaniyorsan media player classic home cinema'yi tavsiye ederim, DXVA kullandigindan CPU yerine GPU ile rendering yaptigindan daha az kastiracaktir.

  • tom riddle  (11.03.12 20:02:33)
Media playerların iki çeşidi var kendi belleği olanlar ve olmayanlar. Kendinde bellek bulunan modellerinden al hem harici hard disk olarak da kullanırsın. Her türlü kartı zımbırtıyı da oynatıolar hayatını kolaylaştırıyor. Öneririm.

  • derttasahepsibunda  (11.03.12 20:04:50)
islemcisi de ekran karti da sebep oluyor olabilir. ben olsam islemci yerine gpu ustunden isleyen bir codecle yola devam etmeyi denerdim. nisbeten rahatlatacaktir muhtemelen.

  • entrapmen  (11.03.12 20:15:07)
VLC Medya Player'ı bilgisayarına yükledikten sonra filmi aç ve sağ tıkla "Oynatım" sekmesinden "Daha Yavaş"a tıkla. Donma olmadan kaliteli şekilde izleyebilirsin filmi...

Bu sorunun donanımla alakalı olmadığını biliyorum. 1080p ile alakalı bir durum ve şuan ki video oynatıcıların genelinde aynı sorun mevcut. VLC Medya Player ise bu sorunu aşabildiğiniz oynatıcılardan biri...
  • synche  (11.03.12 20:24:30 ~ 20:26:53)
splash pro ex diye bir program var. 1080p videolar için program bence çok önemli ve bu da bayağı iyi bir program. benim benzer bir sorunumu çözmüştü. bir bakın isterseniz.

  • espandon  (11.03.12 22:30:31)
ben de splayer isimli güzide bir player'ı tavsiye edeyim madem. gom, kplayer vs ile izlerken takılan filmler splayer ile su gibi akıyo yeminle...

  • barbaroj  (12.03.12 09:56:27)