formata gerek kalmadan bu driver'ı nasıl silerim? (high definition audio )

selam,
harici bir ses kartı aldım geçen gün(line 6 ux1), tam heves ettim tanıttım bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra mavi ekran vermeye başladı, bilgisayarcıya götürdüm, ---high definition audio device--- diye bir şey gözüküyor ve bunu silemedik, yani uninstall dedikten sonra bilgisayar her açıldığında tekrar görüyor,
işletim sistemi tekrar kurulmadan bunu silmenin bir yolu var mıdır?
yardımcı olana çok minnettar kalacağım,
teşekkürler.

resimler iğrenç, büyütemedim ama device manage'ın orası diye göstermek istedim.

sağ tıklayıp devre dışı bırakmayı denedin mi?

  • waryemez  (10.03.12 20:46:28)
evet evet, uninstall ve disable dedikten sonra her seferinde tekrar geliyor,
başka bir ses kartım vardı onu bu şekilde kaldırabildim ama microsoftunki olmuyor...

  • bcdhms  (10.03.12 20:48:23)
bios'ta onboard kartı disable seçeneği var mı?

  • waryemez  (10.03.12 20:53:17)
ben bakmadım ama tamire götürdüğümde biosa bakmıştı , orda değiştirmiştir heralde öyle birşey varsa.

  • bcdhms  (10.03.12 20:58:07)
onu bir şekilde devre dışı bırakman gerek. çünkü windows her şeferinde driverı kuracaktır bulduğu sürücünün.

  • waryemez  (10.03.12 21:02:39)
ya sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, biosa girdim, onboard ses kartı için hd bişey seçeneği vardı o enable dı disable yaptım, fakat eklediğim resimlerde alt alta iki tane high definition gözüküyodu ya, biri çıkmıyor ama biri kaldı hala ya...

  • bcdhms  (10.03.12 21:24:31)