Nikon D700 vs Canon Eos 5D Mark ii

Uzun yillar Nikon f801 filmli makine kullanmis biri olarak artik dijital'e gecmeye karar vardim. DSLR teknolojisine pek takip etmedim acikcasi. Almisken de full-frame almak istiyorum. Yillarca Nikon kullanmis biri olarak gonlum hep Nikon'dan yana, o yuzden tarafsiz bakamiyorum iki makineye. Sizin bana verebileceginiz bir tavsiye var mi? Iki makinenin + ve - leri neler? Hatta belki iki makineyi de kullanmis biri vardir aramizda tecrubelerinden bahseder?

Esasinda D7000 almayi dusunurken Canon Eos 5d mark iii'un cikmasi veya baska bir sey mark ii body fiyatlarini dusurdu. D700 body fiyatlari da ayni, 2200 usd civarinda. o yuzden 1000 dolar daha gozden cikardim body icin. Sizce de deger degil mi?

Ben 5d Mark2 kullanıyorum, ortağım D700 kullanıyor.. Açıkçası ikisinin arasında ciddi farklar yok. Bildiğiniz gibi mark2 nin video avantajı var ki bu kullanmayacak olanlar için çok birşey ifade etmez. ben kullanıyorum ve video performansını çok seviyorum.

d700 ün megapixeli daha düşük. ama profesyonel iş anlamında kullanmıyorsanız rahatsızlık verici birşey değil bu da. kalitesizlik gibi birşey yok sonuçta.

ayırmak zor, hep canon kullandım ama nikonun d700ü diğer nikonlardan birkaç gömlek üstün, mark2 ile de epey kapışırlar, farklı konularda birbirlerinden üstünler.
  • sustain  (10.03.12 08:26:41)
www.kenrockwell.com

d700 ün karanlık iso ve af performansı daha iyiymiş aynı zamanda body'si de biraz daha sağlammış.

zira 5d mk2 daha hızlı çekiyormuş daha hafifmiş fotoğraf çözünürlüğü* daha yüksekmiş ve menüleri daha pratikmiş. ha bir de video var.
  • yuto  (10.03.12 11:49:19)