Sozlukte en populer/adina en cok entry girilmis olan kitaplar?

Bildigim kadariyla bunu bulmanin pratik bi yolu yok, haliyle anca cikarimlarda bulunarak bi liste olusturulabilir.

Turkce romanlardan benim bildigim Kurk Mantolu Madonna var, 689 entry girilmis. Muhtemelen hakkinda en cok yazilan cizilen Turkce kitap bu olsa gerek. Sonra Tutunamayanlar (600) ve Puslu kitalar atlasi (484) var. Benim ilk aklima gelenler bunlar.

Yabancilardan, le petit prince var 473 entry ile. nineteen eighty-four (301) ve Improbable (294) da baya entry almis.

Elbette unuttugum, gozden kacirdiklarim vardir. Sizin bildiginiz baska neler var? Soyle bi yerli/yabanci ilk 5 yapacak olsak misal, siralama nasil olur?

Ekleme: Le Petit Prince

Simdiden tesekkurler.

kuran-ı kerim var 1453 entry sahibi. listenin tepesine oturur heralde. kutsal kitapları eklemeyeceksen bilemiyorum tabi.

  • nickimin hakkini veremedim  (09.03.12 13:18:26)
Evet, onu katarsak muhtemelen dedigin gibi tepeye oturur lakin ben daha ziyade roman vb. kitaplardan bahsediyorum.

  • o s c a r  (09.03.12 13:21:40)
elif şafak - aşk 13163 entry

yersen.
  • 9uncu nesilim ama para bende  (09.03.12 13:24:23)
Ahaha, iyiydi panpa. Tikini verdim.

  • o s c a r  (09.03.12 13:34:19)
Kitap - Film karışık gerçi ama The Lord Of The Rings var. Hatta the lord of the rings, the lord of the rings the fellowship of the ring, the lord of the rings the two towers, the lord of the rings the return of the king başlıklarındaki kitaplarla ilgili entryleri bir şekilde toplarsak bence ilk üçe oynayabilir.

  • mridul  (09.03.12 13:34:58)
dublörün dilemması var 225 entari
edit: bir de 1984 var (nineteen eighty-four başlığında) o da 301 entri.
edit2: masumiyet müzesi 401 entry.
  • solomon  (09.03.12 13:57:25 ~ 14:01:18)
the hitchhiker's guide to the galaxy var 406 entrye sahip.

  • iustitia omnibus  (09.03.12 13:59:53)
ask-i memnu var. tabii entry'lerin cogu kitap degil dizi hakkinda. ayni sekilde yaprak dokumu var.

  • cench  (09.03.12 14:01:34 ~ 14:04:05)
@Solomon, 1984 yazili zaten sorumda:) Digerleri icin tesekkurler.

@iustitia omnibus, evet ama onun da filmi var yanlis hatirlamiyorsam. Gerci o basliktaki entrylerin cok buyuk kismi kitap icindir, fakat tam sayi veremeyiz muhtemelen.

@cench, dedigin gibi, Ask-i Memnu icin dizi gundeme gelene kadar 50 entry bile girilmemis, sonrasinda girilen entrylerin de %99.9'u muhtemelen salt dizi icindir:) Keza Yaprak Dokumu icin de az cok ayni sey gecerli.
  • o s c a r  (09.03.12 14:10:56 ~ 14:11:51)
iustitia omnibus uyardi, 1984'un de filmi varmis. Yabanci kitaplar icin isin icinden cikilmaz o zaman, Harry Poter serisi filan da var misal.

Turkce romanlara baktigimizda ise Kurk Mantolu Madonna ve Tutunamayanlar'in yanina pek yaklasabilen yok herhalde.
  • o s c a r  (09.03.12 14:23:30)
reserved diye de bi kitap var şimdilik 35 entry'de ama zamanla popülerleşeceğine inaniyorum.

  • isimsiz uye  (09.03.12 18:36:35)