Superonline Fiber Adil Kullanım

Selamlar. Superonline'a adil kullanım kotasını bilerek kaydoldum kaldı ki, nette sörf ve birkaç ufak iş dışında kullanmıyorum.Torrent'e falan kesinlikle herhangi bir şey upload etmişliğim yoktur. 4 gün oldu abone olalı. Bugün AKK mesajı geldi, upload kotasını aşmış olduğuma dair. Hemen detaylara göz attım durum korkunç. Ekte resmini ekledim, benim 2 saat nette durduğum sürece 3 gb upload etme ihtimalim nedir? Dizi video izlemek upload mıdır? Tekrar belirteyim, rapid torrent vs sitelere herhangi br şey upload etmedim.

wireless kullanıyorsanız biri internetinizi izinsiz kullanmıştır.

  • avkatbey  (09.03.12 12:18:38)
eşe dosta dosya göndermiş olabilir misin? ya da youtube'a upload vs.

  • sutlu nescafe  (09.03.12 12:19:51)
@avkatbey 'in dediği olabilir. ona baktırıcam.

@sutlu nescafe upload huyum alışkanlığım yoktur:) youtube'a falan hayatta aklıma gelmez. dosya gönderdim ama 3-5 powerpoint sunusu. gmail üzerinden o da, ne kdar büyük gönderebilirim ki?
  • aussteiger  (09.03.12 12:22:14)
superonline'yi ara durumu anlat, yardımcı olurlar.

  • bilan  (09.03.12 12:26:16)
o zaman biri bilgisayara girip dosyaları senden habersiz çekiyor. wireless'a biri girse upload yerine download yapar gibime geliyor. netlimiter gibi bişey kurup nereye ya da hangi programın upload yaptığını tesbit et.

  • sutlu nescafe  (09.03.12 12:26:16)
superonline'a durumu anlattım cevap tahmin ettiğim gibi, o zaman sizi 5 lira farkla 100 gb'a çıkaralım. İyi tamam da amcamım ben o 100 gb'ı da 5 günde bitirim bu hızla:D baksana resimdeki upload miktarlarına (superonline'a anlatıyorum bu lafları yanlış anlamayın)

@sutlu nescafe video izlemek, dizi izlemek vs. download'a girer değil mi? ama facebook'a resim yüklemek upload'dır kaldı ki, 3 tane resmim var zaten. sülale albümü falan yüklemiş olmak lazım.
  • aussteiger  (09.03.12 12:30:25)
dizi, film izlemek dediğin gibi download'a girer. sülale albümünü yüklesen bile bu kadar olamaz.

superonline'ın hatası var bence.
  • sutlu nescafe  (09.03.12 12:37:14)
superonline'nin hatasını nasıl ispatlayacağım ki? adamlara böyle bir şey olmaz bana upload edilen webadreslerini ve ip verin diorum vermiyorlar. e nasıl olacak?

  • aussteiger  (09.03.12 12:51:05)
superonline in hatası olduğunu kanıtlayamazsınız. Tabi böyle bir ihtimal var. Anlamanın en iyi yolu tcp/udp trafiğini lokalinizdede ölçen bir yazılım kurmaktır. Belkide bilgisayarınızda trojan v.s var. Yada farkli biri kullanıyor?

  • ned flanders  (09.03.12 15:44:39)