Dik Durmak

Merhaba ne yapsam da dik duramıyorum şu dik duruş korselerini onerir misiniz?

vaktin varsa spor yapabilirsin. ozellikle pilates ise yariyor diyorlar.

  • oharro  (09.03.12 11:56:38)
anatomik bir problemin yoksa,sorun kaslarla ilgilidir.bel kaslarını güçlendirecek egzersizler yaparsan faydası olur

  • abartakus  (09.03.12 11:57:24)
tesekkurler pilates de yapıyorum..

  • hayatkafe  (09.03.12 11:57:40)
Gerek yok. Lüzumsüz onlar.

  • noodles  (09.03.12 11:58:02)
adam gibi bir korse seçmen lazım o zaman çok işe yarıyor
yani mutlaka alırken giy ve öyle al

  • neira  (09.03.12 11:58:26)
anatomik mi bilmem 2-3 senedr boyle

  • hayatkafe  (09.03.12 11:58:52)
@neira önerebilecegin bir marka var mı?

  • hayatkafe  (09.03.12 11:59:44)
valla ben aldım kullandıgım zaman dik durmamı sagliyor açıkcası, oturdugum zaman camış gibi yayılmıyorum koltuğa, ama uzun vadede duruşu düzeltir mi bilmiyorum, izleyip görcez

  • b w n s p  (09.03.12 12:03:31)
:)) hangi marka?

  • hayatkafe  (09.03.12 12:04:33)
eskiden sırta değnek oklava filan bağlarlarmış kamburluğun sınırına gelen vatandaşlar için. ne derece efektif olur bilemem.

  • isildur  (09.03.12 12:04:45)
sorunun omuzlardaysa şu tekniği deneyebilirsin
emilyinprogress.com
bir de kalçanın duruşuna dikkat et, kalçayı çok öne deviriyosan omuzlar da hemen çöküyor, hafif geri çıkarırsan omuzların da dikleşir.
  • kediebesi  (09.03.12 12:23:39)
bu bir alışkanlıktır. korse tarzı dik durmanı sağlayan şeyler işe yarayabilir ama alırken ve kullanırken dikkat etmelisin. vücudu çok sıkan şeyler giymek sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. pilates filan değil de çeşitli ağırlıklarla sırt bölgeni güçlendirebilirsin. bunun için bir spor salonuna gidip, oradaki uzmanlardan yardım almalısın. spor salonuna gitmek bence en iyisi, hem spor yapar hem de sağlıklı kalırsın.

  • bilan  (09.03.12 12:33:46)
dansa gidebilirsin. latin danslarında, tango'da falan dik duruş gerekiyor. odun gibi dik durmaktan çok, normal hayatta dik durabilmeyi öğreniyorsun. tavsiye ederim.

  • pokerface  (09.03.12 12:47:41)