internet hızı?

iyi geceler..
ttnet 8 megabite kadar netlimitsiz tarifesi kullanıyorum.
1 senedir kablosuz bağlantıda dahil 10 megabitin altında bağlantım olmamıştı lakin yaklaşık 10 gündür
en fazla 3 megabit'e kadar yükseliyor hızım.dün müşteri hizmetlerini aradım,bağlantınızı tekrar kurduk falan dedi,yalnız anlık bi 6 megabit gördü gözlerim daha sonra hız 6 megabit gösterse de sayfa açarken bile kasıntı durumdaydı.
genel bi temizlik yaptım,disk temizledim,disk birleştirdim.
avast yüklüydü,onu kaldırdım bi de nod 32 ile tarattım.
yaptım da yaptım.
ama yok! youtube'dan video bile izleyemiyorum.
görünen ile kullandığım bağlantı hızı aynı değil:(
hatta wireless'den başka biri mi kullanıyor diye mac adreslerine baktım modemden yok arkadaş,bi masaüstü bi de laptopun mac adresi var listede.
durum masaüstünde de aynı.

not: tivibu üyeliğimi iptal ettirdiğim günden beri durum böyle.
ttnet kin mi tuttu ne?

bit.ly

edit: günün salaklığını yapıp,duyuru yapmışım!
varsa bilen,gören,anlayan,fikri olan şimdi cevap verebilir.

ya ben de senin tarifeden kullanıyorum daha 7'den yukarısını göremedim. genelde 3-5 takılıyor. benim durum daha fenaydı, 0,12'ye düşüyordu :D aylar sonra modeme reset atıp fabrika ayarlarından baştan ayarlamayı denedim işe yaradı.

  • yule  (09.03.12 02:50:19)
panpa bu durumun ilacı yok. 8 mbit e kadar sonuçta. Sana garanti de vermiyor, her an düşürebilir hızını. Ayrıca burda da bu tarife var sanırım bazen 10mbit oluyor bazen 1mbit...

  • arden v2  (09.03.12 02:51:39)
modem in ayarlarının yapılabildiği sayfalar var 192.168.1.1 gibi lokal ip adresleri olan (modem marka-model değişir) oralarda adsl bağlantının sinyal gücü vs gibi şeyler vardır onlara bir bak internette aratırsan (snr margin, attenuation önemli olanları sanırım) sinyalinde sorun var mı yok mu öğrenirsin ben ilk 8mbit e bağlandığımda bazen iyi bazen kötü oluyordu en sonunda 6mbit e sabitlediler şimdi rahatça kullanıyorum

  • yok artik lebron james  (09.03.12 03:56:36)