ev aletleri ne kadar elektrik harcıyor?

hangi ev aletinin saatte ortalama ne kadar elektrik harcadığını öğrenebileceğim bir site var mı acaba?

daha doğrusu evin içerisinde bulunan elektrikli ekipmanlar desem daha doğru olacak.

not: evde yaşamıyorum bu nedenle üzerine bakabileceğim her hangi bir alete sahip değilim.

watt değerlerine bakabilirsin abi üstünde yazar.

  • saiko  (08.03.12 14:36:59)
watt değerini bine böl (kilowata çevirmek için), bu değeri de 0,3 ile çarp sonuç çıkar. yalnız cihaz üzerlerindeki etiketler genelde maksimum güç değerleridir. mesela çamaşır makinesi üzerinde 2000w yazıyor ise bu cihazın sürekli 2000w çektiğini göstermez.

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (08.03.12 14:49:13)
genelde camasir makinasi, bulasik makinasi gibi beyaz esyalarin kullanma kilavuzlarinda, hangi programda ne kadar elektrik harcadigi yaziyo. netten kullanma kilavuzu indirebilirsin.

  • lamartin  (08.03.12 17:58:40)