bireysel emeklilik sorusu

Şimdi Garanti Bankası bizim şirkete özel bi emeklilik planı mı ne birşeyler yapmış, bize mail atmışlar. Verdikleri linki inceledim, normalde şu kadar size şu kadar kafasında.

Ama bu rakamların gerçekten avantajlı olup olmadığını bilemedim. Bilgisi olan, değer ya da değmez derse sevinirim.

çok bir esprisi yok, bence iyi araştırın diğer firmalarla kıyaslayın bir de ilerisi için ödeme garantisi beklentisi nedir onu sorun, verdikleri tablodaki değerler çok da avantajlı değil, hımm bir de fon getirilerini karşılaştırın anadolu hayat ve vakıf emekliliği de inceleyin derim.

  • sic_co  (08.03.12 13:04:07)
Bence başlangıç için fena değil. Daha avantajlısı olabilir miydi dersen evet ama kötü de değil. Fon getirilerine bakmana gerek yok bence yaklaşık aynı olur uzun donemde. Kısa donem farklılıklar gozlemleyebilirsin özellikle hisse senedinde ama 56 yasına kadar dahil olacağın sistemde yıllık farklılıklar her zaman olur olumlu veya olumsuz

Brut maaşla çalışıyorsan bes her türlü iyidir.
  • drip nick i zaten kullanilmakta  (08.03.12 14:08:47)