[]

evrakı tarayıp onu worde aktarma.

şimdi elimde 20-30 sayfalık bir yazı var. Kağıtta. Bu yazıyı taryıcıdan tarattıktan sonra doc formatında worde aktarabilir miyim? Bunu yapan programlar var mıdır?

Harikasınız teşekkürler.


 
program değil de tarayıcının özelliği olması lazım. yani tarayıcınızda (çok emin değilim ama) text olarak tara şeklinde bir şey olması lazım. tabii yanılıyor da olabilirim. ama olmaya da bilirim. siz bi bakın, bi kurcalayın isterseniz.


  • yuksek gelirim  (06.03.12 16:21:24) 
Yok mudur program gibi bir şey tarayıcıya pek müdahale edebilecek durumda değilim. Resimdeki şekilleri harf olarak tanıyacak. Mümkün müdür ki. Yine de bir bakayım tarayıcıya.


  • istanbul beyefendisi  (06.03.12 16:23:40) 
abbyy fine reader

arayıp da bulamadığınız program
  • anonimyususer  (06.03.12 16:27:17) 
@anonimyususer converter programları PDF den çevirmiyor mu?
taranan belge JPEG TIFF yani resim olunca onu çeviren bi program var mı?

  • niye ama  (06.03.12 16:29:57) 
ya açıkçası biraz teknoloji özürlüsü olduğum için henüz pdf olarak tarayacağından bile emin değilim ve özür dileyerek @niye ama'nın sorusunu ben de tekrar edeyim :)


  • istanbul beyefendisi  (06.03.12 16:34:22) 
Evet istediğiniz mümkün, bunu yapan yazılımlara OCR deniyor. İnternette aratırsanız bulabilirsiniz. Direkt yazıcıdan tararken text şeklinde de taratabiliyorsunuz ya da tarattıktan sonra imaj dosyasına da aynı işlemi yapabiliyorunuz. Düzgün bir fontta yazılmışsa ufak tefek hatalar dışında epey işe yarıyor.


  • johan sebastian  (06.03.12 16:34:51) 
abbyy fine reader +1
sorunsuz çalışmıştı bende.

  • okumakistiyorumburadakileri  (06.03.12 16:38:22) 
online olarak da yapabilirsiniz. abby fine reader'ın tanımlayamadığı jpg'leri bu siteden sorunsuz olarak doc formatına çevirebiliyorum.

www.onlineocr.net
  • solomon  (06.03.12 16:45:13) 
abbyy fine reader

ama iyi taranması lazım. görüntü kirliyse abby ekseriyetle sıçıyor.
  • sir gawain  (06.03.12 16:56:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.