Albüm kapağı tasarımı

soru 1:şimdi arkadaşlar; bir müzik albümü yapsam, hani cd kapağının içinde albüm ile ilgili bilgilerin olduğu vs. bi kağıt oluyor ya. albüm kapağı sanırım adı. nerede tasarlarım ben onu? hangi programla uygun olur? fotoğraflara edit yapabileceğim + bu olmasa da olur ama farklı fontlarda yazılar yazabileceğim bi program var mı?

soru 2: cd nin üzerine yazı yazılabiliyor ya. piyasadaki albümler gibi yani. cdnin üzerinde albüm ismi resim vs. oluyor. onu nerelerde yaptırabilirim? onu yazan yazıcılar var sanırım ama satın almadan kimler yapar bunu para karşılığı? ozalitçiye mi gidecem nedir? ha bi de bu cd tasarımını hangi programda yapacağım?

soru 1 için microsoft publisher

  • ron dennis  (05.03.12 21:04:20)
fotoshop. fontuda ayrica indiriosn evet ozalitciler yapar.

  • morte  (05.03.12 21:14:32 ~ 21:15:19)
yok yok arkadaş lightscripe mı ne adı ondan bahsediyor arkadaş o renkli yapmıyor lazerle çizgi çiziyor özel lightscrpe cd alıcan tabiki ve lightscripe özelliği olan dvdrw alıcan (genelde orta ve üst düzey hp laptoplarda vr bu özellik) ama sana tavsiyem arkadaşların dediği gibi ozalitçiye git rengaren yaptır yuvarlak sticker şeklinde yapıyorlar çıkarıp çıkarıp cd lere yapıştırabilirsin yada baya 1000-2000 tane yaptırcaksan bu şekil cd işleri yapanlar var googlee larsan bulursun direk içeriği ver adamlar paketleyip gönderiyor hem o sticker gibi de değil orjinal oluyor d&r dan aldığın muzik cd si gibi olur.

  • mmt  (05.03.12 21:43:32)