Port Forwarding Sorusu

uTorrent kullanmaktayım, www.hd-bits.ro'ya erişimde sıkıntım var. 18882 numaralı portumu modemimin setup arabirimi aracılığıyla uTorrent'in kullanımına sunmaya çalışıyorum ama olmuyor.

Almış olduğum ekran görüntüleri açıklayıcı olacaktır sanırım. Lütfen yardımcı olunuz. Internet damarım kesildi. Sadece hd-bits.ro'ya erişimim sağlansın, yeter.

Ekran görüntülerine baktıktan sonra okuyunuz:

- Bilgisayarıma yeni format attım. Formattan önce güldür güldür çalışıyordu uTorrent.
- uTorrent 1.8 kullanmaktayım.
- Windows Firewall'da uTorrent için 18882 numaralı port exception'unu ekledim.
- portforwarding.com'daki tutorial'i bire bir uyguladım, işe yaramadı.

18882 degil de 4992'yi deneyin, belki düzelir.

  • kr4z33  (22.08.08 03:47:11)
portforwarding'deki tutorial'lere güvenmeyin. Airties modemler için "sabit ip şart, hedef ip olarak onu girmeniz gerekiyor" demesine rağmen yalnızca localhost ip'sini girince açılıyor portlar.

bence bir 192.168.1.1, 192.168.2.1, 192.168.1.2 gibi seçeneklere bi şans verin bakalım işe yarayacak mı.
  • kabraxis  (22.08.08 13:12:44)
bi res herseyi cozebilir hem modemde hem bilgisayarda
bir de "upnp" desteklemiyor mu modem?

  • algoritma  (22.08.08 23:19:25)
Kabraxis'in dediği bende işe yarıyor. Bazen alakasız ip alıyor otomatik ip yapınca, elle giriyorum. İp'nizin kaç olduğuna bakın hata verdiğinde falan.

  • colonizer  (24.08.08 01:40:37)