Photoshop layer sorusu (beginner seviyeyim)

Şimdi ben daha yeni öğrendiğimden unutuyorum yaptığım her katmanı ayrı layer'da yapmayı unuttum, yaptığım şeyleri sonradan farklı bir layer haline getirme şansım var mı?
Şu fotodaki mor ve yeşil alanları ayrı layer yapmam gerek işte :/

seçebiliyosan cut veya copy as new layer yaparsın sağ tıkla.

  • kediebesi  (04.03.12 17:06:00)
pff tek tek seçmek zor yani. mesela renk olarak seçme diye bi şey yok mu :/ hani şu renkleri seç gibi bi komut?

  • loralynn  (04.03.12 17:07:06)
var, magic wand tool var, şu sihirli değnek şeklinde olan, şu an ps açık değil ama toolbarda sağ tarafta üstte olması lazım, onunla yeşilleri seçip ctrl+c ctrl+v yaparsan yeni bi layera atmış olur.

  • ekinoksah  (04.03.12 17:12:40 ~ 17:12:59)
magic wand istediğim alandan çok daha geniş alanı seçiyor nedense :(

  • loralynn  (04.03.12 17:18:39)
magic wandın hassaslığını düşür iyice
sonra tek bi morlu yeri seç ctrlye basılı tutarak diğerlerini de seç

  • kediebesi  (04.03.12 17:27:41)
tolerance'ı 1'e düşürdüm zaten :S

  • loralynn  (04.03.12 17:41:54)
select -> color range. yeşil alana tıkalyın, fuziness'ı uygun seviyeye getirin. magic wand bunun için doğru araç değil.

pek belli olmuyor ama sanki arkadaki yazılar da yakın yeşillerde, fuziness ile oynarken gözünüz oralarda olsun.
  • celeron 300a  (04.03.12 17:52:29)
yukarıda menüde select var, ordan color range i seçerek yapabilirsin dediğini, ama diğer yeşil çizgileri de seçebilir o, onun da fuziness i ile oynaman lazım. belki işine yarar.
gerçi magic wand in de işine yaraması gerekirdi.

  • bipolar  (04.03.12 17:52:54)