wireless anteni sorusu

şu iki anten arasındaki fark nedir tam olarak çözemedim. ikincinin yorumlarında pci karta-bilgisayara takmaktan falan bahseden olmuş, benim amacım modemin 2dbi olan antenini çıkartıp bunu takmak. 2.si bunun için uygun mu? hangisi işimi görür?

www.hepsiburada.com

biri kablolu, diğeri direkt karta takılıyor.

  • hollowlife  (03.03.12 22:55:45)
karttan kasıt nedir? modeme takmak istediğimi belirttim. biri kabloyla az daha uzağa mı taşınıyor tek fark bu mu?

  • copadam  (03.03.12 22:58:27)
ilki uygun modeme takmak için.

  • sutlu nescafe  (03.03.12 23:01:44)
ikincinin işlevi nedir peki bilgi verir misiniz? alımı başka yerden yapacağım ve ilki kalmamış.

  • copadam  (03.03.12 23:04:07)
ikincisnin işlevi şu: örneğin masaüstü bilgisayarında kablosuz ağ kartı var ve kasa yerde veya wireless yayını açısından kötü bir yerde. bu durumda kablolu bir anten istersin ki masanın üstüne falan koyarak daha iyi sinyal alabilesin.

  • celeron 300a  (03.03.12 23:11:48)