ayak kokusu problemi ve terletmeyen çorap

burun direklerinizi titretecek bir soruyla karşınızdayım. :(
3 tane ayakkabım var günlük giydiğim ve üçü de kötü kokuyor. sürekli temiz çorap giyiyorum ama faydası yok ayakkabıdan çoraba geçiyor. iki tanesi lastik olduğu için makinede yıkayabildim tamamen geçmese de biraz azaldı ama bir tanesi süet onu nasıl temizliycem bilmiyorum hiç. hadi temizledim diyelim problemin kaynağını ortadan kaldırmam gerekiyor. belli ki nefes alan çoraplara ihtiyacım var. normalde topmen den h&m den falan standart çoraplar alıyorum. bunlar fazla mı sentetik acaba. ne yapsam.

ayakkabı parfümü alın aykkabı kokusu için, rossmann'larda falan var. başka yerlerde de var.
ayak parfümleri falan da var onlara da bakın.

  • sanal hayvan  (03.03.12 21:50:26)
belki de ayakkabıları değiştirmen gerekiyordur? düzgün hava alan ayakkabılar giy, gün aşırı giy.

  • jangara  (03.03.12 21:51:18)
of evet aynı sorun bende de var yeni çıktı çok fena ya !
kime desem çoraptan diyorlar, 100% pamuk yada yün giy sentetik giyme dediler. bir de çorapları iyi yıkamak gerekiyormuş, yoksa koku yapan bakteriler kalıyormuş. en fenası da cillop gibi yeni botlarım da kokmaya başladı! o

  • wartzayt  (03.03.12 21:56:19)
onu da düşündüm ayakkabı da mı problem acaba ama bildiğin standart adidaslar yani.

  • chavezding  (03.03.12 21:59:09)
ayaklarını limonlu suyla yıka.

  • blackmail  (03.03.12 21:59:14)
ayakkabılarını giymediğin zaman içine kalıp sabun koy. keçe taban varsa değiştir.

  • naturelist  (03.03.12 22:12:33 ~ 22:13:22)
yalnız mantar varsa çorap ayakkabı yalan. İstediğini yap kokar, hem de bildiğin at kokar, hiç bir şey de geçirmiyor. Tek çare ayakları kesmek.

  • alideemir1  (03.03.12 22:27:02)
bu genç yaşımda neler geldi başıma ya :(

  • chavezding  (03.03.12 22:36:03)
bir leğen sıcak suya 3 poşet çay at. su soğuyana kadar ayaklarını içinde beklet. geçmezse gel beni zik. enfes bi şey.

bi de ben mi fazla tembel ve götleğim bilmiyorum da, 2 ayakkabısı olan insanlar da mı var lan memlekette? kışın 1 çift botum, yazın bir çift spor ayakkabım olur benim. anaa.
  • der meister  (03.03.12 22:37:05)
(bkz: borik asit)

hayır duamı unutma sonra ;)
  • kojiro  (04.03.12 01:21:59)
ayakkabılarınızın içine, giymeden önce pudra dökün, bildiğiniz talk pudrası, her yere böyle bolca gelsin. farkedecektir. ancak ondan önce çoraplarınızı çöpe atıp ayaklarınızı da yakın :P

  • shineonyoucrazydiamond  (04.03.12 01:26:12)
www.squidoo.com

footcare.ygoy.com

voices.yahoo.com

ve bu işin cerrahi müdahalesi bile var:

www.mayoclinic.org
  • compadrito  (04.03.12 01:59:58 ~ 02:09:16)