regli olma süresi

ortalama kac gundur ve maksimim? 12 gun cok uc bi rakam mi

ortalama 5-6 gün 12 uzun

  • niye ama  (03.03.12 21:41:49)
4 hadi maks 5.
çok çok uç bi rakam.

  • cecilia  (03.03.12 21:43:23)
hiç azalmamışsa pek normal olmayabilir. yine de düzenli doktor kontrolü bu konularda epey faydalı.

  • kediebesi  (03.03.12 21:44:12)
yeni adet görmeye başlayan çocuklar için normal, fakat ergenliğini tamamlamış birisi için patolojik bir durumdur.
Ergenliği tamamlamış bir bireyseniz Doktora gitmeniz şart, tanı amaçlı hematolojik ve ultrasonografik tarama testi uygulanacaktır. Bu sonuçlar ışığında alacağınız tanıya göre tedavi uygulanır. Sonuçların temiz çıkmaması halinde birkaç aylık oral kontraseptif(düzenli takiplerle) tedavisi alacağınızı tahmin ediyorum.
Geçmiş olsun.
  • kalotalar  (03.03.12 21:49:27)
bana 10 bile fazla geliyor

  • FreSh  (03.03.12 22:18:07)
anatomik yapını ve bünyeni bilemeyiz çok görünüyor ama bunu en iyi bilecek kişi jinekolog olur.

  • rubiks cube  (03.03.12 22:41:46 ~ 22:42:01)
daha önce kullanmadığın bir ilaç içtiysen o da yapabiliyor. ya da mesela doğum kontrol hapı kullanıyorsan ara kanamalar asıl adet kanaması süresiyle birleşip insanı upuzun bir dönem ped kullanmak zorunda bırakabiliyor.

  • tanterosa  (03.03.12 22:52:52)