alerji ile ilgili yalan yanlış bilgiler

2 gün önce ellerim ayaklarım birden kaşınmaya başladı hastaneye gittik alerji iğnesi yapıp yolladılar da ee ben şimdi yine kaşınmaya başladım hem de bu kez kabarıklıkta var. neye alerjim olduğunu da bilmiyorum ilk kez başıma geliyor. şimdi yine gidip iğne mi yapırtmam gerek?

muhtemelen acile gitmişsindir, iğne yapmışlardır. bir cilt doktoruna ya da aile hekimine gitmeni öneririm.

  • siradisi00  (03.03.12 09:19:39)
alerji uzmanına gidip test yaptırmalısın. ona göre tedavi de edebiliyorlar. bir de alerji ilaçları bağışıklığı baskılayarak çalıştığından kendine bir iki gün dikkat et.

  • kediebesi  (03.03.12 09:23:07 ~ 09:23:46)
uyuzmu oldun acaba

  • yün prenses  (03.03.12 09:26:19)
alerjinin sebebi genellikle bulunamıyor yalnız ayy kıyamam :/ onun yerine bi şarj aleti versek idare eder misin ki?

  • neira  (03.03.12 09:29:47)
bende aynı el ayak kaşınmasından hastanelik oldum
bir ilaç aldım karaciğerim mahvoldu ölüyodum direkten döndüm
ilerlemeden hemen doktora git karaciğer enzimlerini kontrol ettir ilaç aldıysan penisilin alerjin olabilir
ben 25 sene aldım bişey olmadı 26. sene alerjim çıktı doktorlar olabiliyor dediler.
Tehlikeli bir olaydır sakın es geçme karaciğer önemli bir organ.
  • basond  (03.03.12 09:54:07)
şimdi başka bir hastaneye gittim nöbetçi doktor vardı yine 4 gün iğne ve hap verdi sebebini bilemeyiz falan dedi lan ya ölürsem?

  • zenc  (03.03.12 10:26:12)
helva severim ama rejimdeyim mümkünse şu ara ölme

  • neira  (03.03.12 10:29:16)
yediklerine dikkat et son zmanlarda ne yedin bi gözden geçir alerji yapabilecek şeyleri araştır yumurta falan gibi ilaç falan kullandıysan onları gözden geçir ne bilim adaçayı falan gibi şeyleride düşün,
bu tip alerjik şeylerden kaç artarsa direk dahiliyeye falan görün derim

  • basond  (03.03.12 10:31:38)
@neira hacı yapma bunu! bunu yapma!
yalnız yün prenses haklı olabiler uyuz olmuş gibi kaşınıyom ya

  • zenc  (03.03.12 10:32:37)
hacı?

  • neira  (03.03.12 11:25:57)
yün-toz-yemediğiniz sebzeler meyveler-kozmetik- deterjan-sabun-yumuşatıcı- toprak kum vs... olabilir
ama hiçbir alerjiniz yokken aniden ortaya çıktıysa tiroid vs olabilir sebebi...

benim mesela soğuk-sıcak alerjim bile var... deli gibi kaşınıyorum... iğneler var bu arada 3 ayda bir oluyorsunuz misler gibi alerji free bir hayatınız oluyor...
bu arada benim çamaşır suyuna falan alerjim var- temizlik yapılan evde gözlerim akmadan nefes alarak falan dolaşamıyorum temas ettiğiniz şeyleri gözden geçirin bence...
  • ilse  (03.03.12 11:27:17)
ankarada penisilin alerjisi için 3 ay sonraya ancak gün veriyoar
o zamana ölmezseniz test yaptırabilirsiniz :D
Sebebin besin veya kozmetik olması çok mümkün dikkatli olmanızda fayda var
  • niye ama  (03.03.12 12:36:48)
alerji olmak zorunda değil. sinir stres de böyle şeyler yapabiliyor.

(bkz: ürtiker)
  • boo ya moon  (03.03.12 12:55:46 ~ 12:56:17)
yediğin birşeyden ötürüyse bağarsaklarından tamamen atılana kadar reaksiyon göstermeye devam eder. çünkü acilde yapılan o iğne 48 saat korumaya göre programlı. ama çevresel durumlardan kaynaklanabilirde. hemen bir doktora git. yarım saatlik bir testle sorunu tamamen öğrenirsin

  • nisansayısı  (03.03.12 15:05:43)
gençler olayı abartmış, her alerjisi çıkan böyle duruma düşseydi...
kasmaya gerek yok, ilaçları kullan geçmezse bir uzmana görünürsün.

  • siradisi00  (03.03.12 20:46:34)