[]

Bisiklet kazası sonrası kasıkta bi bişey?

Sevgili lance amstronglar,

Geçenler bir bisiklet kazası geçirdim. Sarhoşken hızlı gidiyordum ve düştüm çenemi yardım 4 dikiş atıldı muhtelif yerlerde incinme oldu. Her zaman olduğu gibi yine bir bisiklet kazasında sol kasığımı incitmiştim bir iki gün çok ağrı yaptı üzerinde durmadım geçer diye. Geçti de bastırınca sadece çok hafif bir acısı var. Üzerinde durmadığım için doktorada söylemedim.

1 hafta geçti üzerinden şimdi orada bir kist gibi bir şişkinlik var içerde sanki orada bi kas toplanmış gibi kasığın hemen yanında genital bölge denilen alanda mı artık nasıl tarif edilir orası bilmem. 1.5cmlik, sanki tampon koyulmuş gibi bir şey var. çok hafif bir acı hissediyorum o da günden güne geçiyor ama bu şişlik canımı sıktı, işlev konusunda da herhangi bir sıkıntı yok, önemli bir şey olabilir mi?

 
sağlık bu, sizi rahatsız ediyorsa gidin bir doktora gösterin.


 • Sabac  (01.03.12 22:24:57) 
ya aslında rahatsız ediyor öyle bir şey hissetmek ama yurtdışındayım ve ben doktordan hastane den çok korkan bir insanım :( Buraya yazmamın tek nedeni, "hacı o bendede olduydu ya geçiyo sonra" minvalinde rahatlatıcı bir cevap alabilmek :p


 • croswell  (01.03.12 22:36:03) 
ödem oluşmuş doktora görünmenizde fayda var büyük ihtimalle kas gevşetici ödem giderici şeyler verecek.geçmiş olsun edit: burada hiç kimse doktora görünme demez :).


 • madworld  (01.03.12 22:36:41 ~ 22:37:25) 
bişeyler kopmuş olabilir


 • take me rufee2  (01.03.12 22:36:58) 
doktor falan değilim de (bkz: kasık fıtığı )


 • mr fusion  (01.03.12 22:41:46) 
kasik fitigi bence de...


 • spoiled  (01.03.12 23:02:37) 
yumurtalarından biri otarafa fırlamış olmasın allahmuhafaza ... :D

edit : ekleme

fazla sıkma patlatma sakın...
 • mehdix  (01.03.12 23:15:16 ~ 23:15:47) 
O tarz bir şey değil ya daha çok ödem gibi duruyor. Biraz tırstım açıkcası bu kasık fıtığından, ya şimdi yurtdışındayım hastanede testler cartlar curtlar ne biliyim korkuyorum.

deri üzerinde herhangi bir morluk, şişlik gözükmüyor sadece içinde sanki biri içine şu kadınların kullandığı pamuk tamponlardan yerleştirmiş gibi bişey.
 • croswell  (01.03.12 23:23:14 ~ 23:24:41) 
Muhtemelen fıtık.
www.stjoesoakland.org

 • there is nothing left for me  (01.03.12 23:28:35) 
olm yapmayın etmeyin :( bağırsaklarım ordan çıkacakmı şimdi?

bisikletin gidonuna çarptım kasığımı fıtık böyle başlayan bir şey mi yahu.
 • croswell  (01.03.12 23:30:25) 
Ne ettin yahu dur, "barsakların oradan çıkacak" diye bir şey nadiren söz konusu oluyor, sakin ol:) Eğer kasık fıtığı ise (indirek inguinal herni) Genel Cerrahi'nin en çok yapılan ameliyatıdır bunun onarımı. 45 dakikalık bir operasyon. Geçmiş olsun tekrar.

Bir de fıtık olmama olasılığı da var zaten. Görmeden buradan fikir yürütüyoruz sonuçta.
 • there is nothing left for me  (01.03.12 23:35:53) 
hacı ciddi birşey galiba doktora koş erken teşhis önemli ! ihmal etme. şakamızı yaptık güldük yeter.


 • mehdix  (02.03.12 00:03:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.