geiln gelin pc topluyoruz.

kullanım amacı aşağıdaki gibi olacak bir pc toplamaya çalıştım.tavsiyelerinizi bekliyorum.

aynı anda açık 10 crome sekmesi, 3d max, sketcup, idecad, autocad, player ve bilimum ufak tefek proğram.çok fazla oyun kasmam.ama çizim ve 3 boyuta takılmayacak akıcı bir bilgisayar olmalı.

pc:

işlemciş- i5 3.1 ghz 2400 socet 1155
anakart- asus p8h67-v 1155 ddr3 1333mhz usb 3.0 hdmi
ekran kartı- zotac gtx560 2gb ddr5 256mb
hard disk-500 gb seagate sata 3
kasa- aopen nagas g6 550w

özellikle ekran kartında gtx560 ti 1gb ile gtx560 2 gb arasında kaldım.

fikirlerinizi bekliyorum.

3d max autocad fln iki ekran kartı arası çok fark etmez.

işlemci de onları idare eder gül gibi geçinir giderler, olur bu.
  • saiko  (01.03.12 14:33:41)
işlemci i7 den aşağısı kurtarmaz. i5 le render alamazsın, üzer seni.
ekran kartın da patates, quadro fx 600 den aşağı bi kart önermem.
kasa olarak bi cooler master 750 w iyi olur parçaları düzgün beslemesi için.
diğer ayrıntılar pek önemli değil.

edit; rami atlamışım. 6 gb dan aşağı da olmasın ramin. imkan var ise 8 yada 12 gb olsun ram.
  • 3dillustrator  (01.03.12 14:38:02 ~ 14:39:23)
yapabilirsen harddisk yerine ssd tercih et.
büyük boyutlu dosyalar oldugu için cok zaman almasın kayıt işlemleri.
nvidia gtx serisi ekran kartları iyidir.
ama atinin son cıkan ekran kartlarına da bir bak derim,
işlemci konusunda söyle bir sey var:
ilk çıkan i5 serisinden 750 modeli, ilk çıkan i7 lerin bir cogunu geride bırakıyordu.
ama ikinci versiyon i seri işlemciler nasıldır pek bilemiyorum.
bu arada 64 bit kullanmanı tavsiye ederim ki ram ile pc çağlaya çağlaya aksın
  • vadrigar  (01.03.12 14:42:00 ~ 14:42:36)