muhabbet kuşu ne yer?

elimle ne versem yemiyor, deneyimi olan var mı ne tür sebze meyve sever bu ufaklıklar?
danke.

havuç, elma, marul yaprağı, hıyar, yerfıstığı, kabak çekirdeği içi, ayçekirdeği içi yerler. hem de zevkle yerler. yalnız maydonoz vb yeşillikler öldürebilir bile. dikkatli olun.

  • kedili madam  (29.02.12 20:33:59)
marul, elma, ekmek.. portakal bile yiyor bizimki :)

  • cupcakeparade  (29.02.12 20:33:59)
zeytin, marul, bazen de salatalık.
ama aslında kuş yemi alıp yedirmelisin bencee?!!

  • megalomaniac  (29.02.12 20:34:07)
kuş yemi yiyor tabi ki kafeste :)
ele de geliyor ama alışsın diye elden yedirmeye çalışıyorum...marula yüz vermedi, ekmek deneyeyim bir :) çekirdek tipi de çok seviyorlar evet :)
1 hafta oldu daha fazla ötmedi...yemekle çoşturmaya çalışıyorum
  • passion rules the game  (29.02.12 20:35:34)
yeşilliklere bayılırlar, marul gibi. hatta marul ıslak ise yaprak zannedip üzerine oturup yıkanmaya çalışır :) elma da kemirebilir.

  • f2dx  (29.02.12 20:35:45)
megalomaniac +1 tüm bu saydıklarımız ara ara ve az az verilen şeyler. fazla verirseniz ishal olurlar. kuş yemi en iyisidir.

  • kedili madam  (29.02.12 20:37:20)
bizimkisi hazır satılan yemlerden başka bişi yemiyor. ama türünden galiba padişah soyundan geliyor bizimkisi. bir tanıdığım elma armut vs her tür meyveyi yediriyor.

  • ground  (29.02.12 20:38:24)
bizim kuşumuz bisküi seviyordu.

  • naturelist  (29.02.12 20:45:48)
sürekli tatlı yumuşak bir ses tonuyla konuşun. öpücük falan atın. avcunuza yem dökün, öyle yedirmeye çalışın. ortama ve size alıştıktan sonra coşmaya başlar zaten. ilk cümlemi bıkmadan tekrarlayın.

  • girl in a coma  (29.02.12 20:47:49)
bir haftadır atmadığım takla kalmadı yem yesin elimden ve konuşsun diye ama nedense tepkisiz. olmadı yanına bir muhabbet kuşu daha alacağım yalnızlık çekmesin en azından. gerçi evdeki papağanla muhabbet ediyor gibi ara sıra :)

  • passion rules the game  (29.02.12 20:49:31)
bir tane daha alırsanız size tepki vermez. tek olması lazım. yani eğer konuşturayım, kendime alıştırayım. elime konsun, avcuma gelsin, omzuma konsun, öpücük atsın vs istiyorsanız tek olması lazım. bir de yavru değil mi

  • girl in a coma  (29.02.12 20:58:21)
3-4 aylık daha...tam yavru sayılır mı bilemedim :) geldiğinde gayet uysal ele alışık geldi ama ötmüyor bi türlü...

  • passion rules the game  (29.02.12 21:00:51 ~ 21:01:48)
kuşların hayır diyemeyeceği tek şey: dal darı

  • rosebush  (29.02.12 21:03:47)
dal darıyı bile yemeyen çıkabiliyor, nasıl yiyeceklerini bilmediklerinden.
bu arada fesleğene çıldırıyorlar belirteyim.

  • kojiro  (29.02.12 22:09:23)
katı yumurta ve marul veriyorum ben ama dikkat et marul ıslak olmasın ishal olur sonra :)

  • pinch  (29.02.12 22:22:06)