cilt problemimi anlamayan cildiyeci

kendisi uzaman doktor tek derdim vardı, sivilcelerimin ellemediğim sıkmadığımda içindeki yağ kuruyunca ben haline dönüyor yok imkansız öyle bişey dedi olamazmış? hani ellemesem sivilceyi ben oluyor sıkınca derisi kalkıyor bu seferde iz kalıyor!

yüzüm küçük benek benek yediklerime dikkat etsemde sivilceli yapım var ne yapmak lazım sivilcelerede ben ve leke olmasa?

acnelyse diye bir ilaç var. sivilceleri kurutuyır ve yüzünün derisni soyuyor.

  • merakist  (29.02.12 10:01:15)
cildinizi gördü mü yoksa anlatarak mı sordunuz?

çünkü ben dediğiniz şey ciltteki renklendirici maddenin artmasıyla ilgili bişeydir. belki sizin bahsettiğiniz şey kahverengi / koyu renkli yara kabuğu gibi bişeydir? zira beni sıkarsanız derisi kalkmaz, zorla kaldırmaya çalışırsanız bıçak neşter falan gerekir.
bahsettiğiniz kırmızı- kahverengi noktalar sivilcelerin tipiyle alakalıdır, cildiyeciye gösterdiyseniz anlaması gerekirdi bence de.
başka bi doktora gösterip, size uygun temizleme jeli - nemlendirici kombinasyonunu önermesini isteyin. makyaj yapıyorsanız az yapın, çok çok iyi temizleyin. o siyah gördüğünüz lekeler gözeneklerde kalmış makyaj malzemesi kalıntıları dahi olabiliyor.
doktorun size önereceği antibiyotik ya da topikal tedaviyi takip edin.
  • ahandanick  (29.02.12 15:06:41)
benzersiz bir durumla karşıkarşıya değilsek cildiyeciniz doğru söylemiştir. ben dediğiniz şey nedir? etli bir yapıdan mı bahsediyoruz? nevusun yüzlerce çeşidi var.

cildiyecinizin önerdiği temizleyiciler, güneş kremleri, tedavi edici ürün ve nemlendiriciyi kullanırsanız sorununuz tamamen geçer veya çok azalır.
  • kahveci  (29.02.12 19:36:56)
bende de aynı problem var sanırım bir çözüm bulabildnzmi

  • kimbuhatun  (01.03.12 15:30:54)