ben malım içerikli kayıp dosya sorusu

2 yıldır uğraştığım portfoliom ve belgeler vardı son derece yüksek önem taşıyan. masaüstünde duruyordu bunlar. hiç de yedeklemedim. bugün dizüstünün fişi oynamış pili çıkıktı puf dedi kapandı bilgisayar. tekrar açtığımda windows başlatılamadı dedi bir şeyler yükledi neyse açıldı . her şey tastamam. portfolio yok olmuş. belgeler olan klasörü de d: de bir dizinin altyazı klasöründe buldum. ne saçmalık yahu bu? yangında ilk kurtarılacak bu klasör nereye kayboldu? kurtarma şansımız nedir?

silindiyse recovery programları ile kurtarma şansın var.fakat bilgisayarda bir yerlerde kayıtlı ise everything diye bir indexleme programı var onunla kurcala

  • ruhadam  (29.02.12 02:21:11)
Önce bir geri yükleme yap.

  • McScReaM  (29.02.12 05:37:31)
geri yüklemenin belgelerle alakası yok hatta yapmayın çünkü fazladan hard diske yazım yapacak silim yapacak, dosya kurtarmanızı zorlaştırır.

  • montreal  (29.02.12 06:31:00)
Ben birden kaybolan dosyalarımı geri yüklemeyle kurtardım. Yani işe yarıyor diye öneriyorum. Gerçi evet önce kurtarma programlarını denesin sonra geri yükleme.

  • McScReaM  (29.02.12 06:54:19)
silindiyse geri yüklemenin kurtarması mümkün değil, yok işletim sistemi taşımışsa(hiç karşılaşmadım ama teorik olarak) eski yerine geri koyabilir mümkündür. orta nokta iyidir iyi.

  • montreal  (29.02.12 07:18:31 ~ 07:19:00)