akıllı telefon seçimi

1-2 aya kadar 256 renkli telefon kullanıyordum, şimdilik geçici olarak bada kullanan bir samsungum var ancak değiştireceğim. Alacağım telefonun özellikleri şunlar olsun istiyorum;
*Android olsun.
*Şarjı çok gitsin.
*mp3 player olarak kullanabileyim.(micro sd takarım)
*400-600Tl civarı olsun.

htc veya samsung gibi gözüküyor sanki, kullanan, tavsiye verebilecek var mı?

biraz daha veririm diyorsan
www.hizlial.com

ben yeni spariş verdim kargoda.
  • wampex  (27.02.12 18:37:33)
android olup şarjı 5 gün giden telefon henüz icat edilmedi. (düzeltiyorum, akıllı telefon olup 5 gün giden şarj icat edilmedi)
pda, akıllı, palm ne derseniz yani...

  • ben smyrna  (27.02.12 18:38:08)
@smyrna: elimdeki telefon 5 gün falan gidiyor diye dedim. tamam 3 gün gitsin senin için. yani 2 günde bir doldurmayayım diyorum en azından.

  • hamsiii  (27.02.12 18:40:34)
2 gunden fazla gitmesi icin akilli telefon ozelliklerinden hicbirisini kullanmamak gerekiyor.

yani internete surekli bagli olmayacak, ekran parlakligi dipte olacak, wifi'ye hic baglanilmayacak, senkronizasyon yapmayacak (mailleri hemen almayacak), oyun oynanmayacak.

yoksa 1 gun arkadasim bu isin geneli. hadi zorla 1,5-2 gun. daha fazla degil.
  • entrapmen  (27.02.12 18:47:18)
şu an en iyi telefon çok az kullanımda 2 gün gider. akıllı telefon olup bundan daha iyi batarya sunan bir telefon yok. yoğun kullanımda 1 gün standarttır her telefonda. ya akıllıdan ya da şarj isteğinizden vazgeçeceksiniz. telefonun herşeyini kapatsanız da sadece ekranı açıkken gidiyor şarj

  • copadam  (27.02.12 18:49:54 ~ 18:53:44)
entrap haklı. özetle yazdım ben de. sadece telefon gibi kullanırsan 5 günü bile bulur tabi. ama maalesef hele wifi falan açarsan süre henüz sadece 1 gün. (hatta yarım gün) net book gibi düşün.

  • ben smyrna  (27.02.12 18:51:10)
tamam 1-2 gün gitsin ne yapalım. ekranı büyük olan ucuz birkaç model önerebilir misiniz o zaman?

  • hamsiii  (27.02.12 18:52:23)
"sadece telefon gibi kullanırsan 5 günü bile bulur tabi." bu da yanlış. en çok şarj yiyen şeylerden biri ekrandır o telefonlarda. herşeyi kapatıp sadece ekranı yoğun olarak aktif tutun yine 1-2 gün en fazla.

  • copadam  (27.02.12 18:55:16)
sanırım en iyi galaxy ace olur o fiyata. bir de htc nin bir modeli vardı. donanımları kıyaslayıp kendiniz de karar verebilirsiniz. modeller üzerinden bir kaç seçenek belirleyin onları sorun kıyas olarak.

  • copadam  (27.02.12 19:03:38)
orta segmentte:

samsung galaxy ace 590 tl
htc wildfire s 615 tl

giriş segmentinde:

samsung galaxy y 410 tl
samsung galaxy gio 520 tl
samsung galaxy mini 490 tl
samsung galaxy fit 550 tl

aradığın telefonlar. doğru cevap telefondan spesifik beklentine göre değişecektir. modelleri incele. ama 600 lira ayırdıysan zaten galaxy ace'i al gitsin.
  • bykush  (27.02.12 19:41:25 ~ 19:45:11)
hemen araştırıyorum baykuş, wampex, copadam. sağolun.

  • hamsiii  (27.02.12 19:50:00)