savaş gemileri

askeri nitelikli gemiler, hareket halinde olmadıkları zaman limanlarda açıkta mı dururlar? tank, uçak gibi saklanabilirler mi?

kesin bi bilgim yok ama çok kıyıya yaklaşamazlar heralde suyun altındada baya bi kısmı var diye biliyorum anca bakım amaçlı falan olabilir ama bi gemi hangarı falan görmedim şahsen tvde filmde falan var ama savaş gemilerini alacak büyüklükde olanı varmı bilmiyorum.

  • basond  (27.02.12 17:38:37)
saklanabilirler, limanın niteliğine göre değişir tabi. genelde limanlarda değil de askeri tersanelerde bekletilirler.

(bkz: alaybey tersanesi)
  • saiko  (27.02.12 17:46:12)
Konu hakkında çok nitelikli bilgim yok. Ama saklanamaz gibi geliyor bana. Misal askeri limanında 20 parçadan oluşan bir filon var, hangi birini hangara alacaksın? Ki; herhangi bir saldırı anında dışarıda duran geminin, hangarda duran gemiye kıyasla kendini savunması daha kolaydır gibime geliyor.

  • punkertifo  (27.02.12 17:50:50)
bi ucak gemısnın yanında nerdeyse turk denız kuvvetleri kadar gemı daha oluyor. onu alacak limanı goren varsa haber etsın. işte pearl harbor fln anca.

  • bryan fury  (27.02.12 18:53:40)
yahu uçak gemisi farklı da.

20 parça filo ne demek farkında mısınız ?

Mesela sadece karadeniz için 2 gemi mi öyle bi savunmamız var, fazlası zarar o işin, yani 10 tane gemi oldu mu daha güçlü olmuyorsun, her geminin hükmedebildiği bi alan var ona göre düzenleniyor olay.
  • saiko  (28.02.12 02:24:03)