abdullah öcalan ile ilgili bir soru....

az önce kendisiyle ilgili bir haber okudumda aklıma takıldı.

pkk'nın şimdiki lider kadrosu kandil'de bulunuyor ve istedikleri zaman basın toplantıları falan düzenliyorlar. yani çok rahatlar...

peki bu adam niye kandil'den çıkıp önce suriye'ye daha sonra diğer ülkelere gitme ihtiyacı hissetmiş? yani kandil'den çıkmasaydı murat karayılan gibi şimdi pkk'nın başında olamaz mıydı?

not: çok odunca bir soru olabilir. pek bu işlerle ilgili biri değilim ama aklıma takıldı işte...

türkiye, suriye'ye nota verdi. abdullah öcalan şam'dayken ya abdullah öcalan'ı bize verin ya da biz şam'a girip alıyoruz dedi, şam da doğal olarak korktu ve postaladı.

edit: (bkz: #8082431) hikayesi burada.

yani zaten kandil'de değildi ki. suriye'nin başkentindeydi.
  • baldur2  (26.02.12 08:02:27 ~ 08:08:00)
@baldur2; teşekkürler hocam. peki hocam neden kandil'de değilde suriye'deydi? yani bu şahıs ilk zamanlar kandil'de değil miydi? suriye'ye neden geçti? hadi suriye'ye geçti diyelim baskılar artınca neden tekrar kandil'e çıkmadı?

  • yokumbenburda  (26.02.12 09:34:44)
zaten çoğu zaman suriye ve lübnan daydı.. kandilde bir kamp var ama işte öcalan yakalandıktan sonra diğer ülkelerdeki eğitim kampları kapatılınca pkk sadece kandilden ibaret imajı oluştu. öcalan yakalanmasıyla sonuçlanan süreçten önce en çok türkiye ve suriye de ikamet etti, dağda yaşamaktansa şehirde yaşıyordu.

  • ensar  (26.02.12 10:25:05)
(git: www.youtube.com şuradan seyredebilirsin sorularının cevaplarını.

  • waryemez  (26.02.12 18:58:16 ~ 18:58:55)