Modemden IP saklama nasıl yapılır?

Selamlar arkadaşlar, evdeki modemde lan istemcileri ve süzgeçlerde bilgisayarın IPsi saklanmışsa bu istemciler nasıl ortaya çıkarılır? İnternet çok yavaşladı ve istemcilere baktığımda kendi IPmden başka IP görünmezken bilgisayarı kapattığımda modem aynen çalışmaya devam ediyor yani harıl harıl bişeyler indiriliyor nasıl önüne geçebilirim?

Eğer kablosuzdan bağlanıldığından şüphe ediyorsan, şifreyi değiştir, modemi aç kapat, herkes kopup tekrar bağlanmak zorunda kalır, şifreyi bulamadıklar için giremezler.

Eğer lan sa, ya fişleri çekeceksin kabloların.

Klasik olarak 192.168.10 (ya da modem hangi adresden itibaren ip atıyorsa) sırayla ping atarak ağda kim var kim yok bulabilirsiniz
  • bonjurkes  (25.02.12 19:19:52)
modemin panelinde dhcp client table veya arp rarp table ozelligi olmasi gerekir.

mesela simdi girdim baktim

Connected Wireless Clients
Computer Name IP Address MAC Address
SERAP 100.33.2.3 00:23:4E:50:F2:B5
  • lostandloser  (25.02.12 19:46:41)
evet kablosuzdan bağlanılıyor. acaba gizleyici yazılım mı kullanıyorlar öyle birşey oluyor olabilir mi?

  • AdamFawer  (25.02.12 20:16:21)
öyle birşey olmaz. Ama modem, ona kimse bağlı olmasa bile veri alışverişi yapar, bu dediğim alışveriş mb lar falan değil, sonuçta bağlı olduğu dc ye data gönderip alıyor modem, adı üstünde veri trafiği. Bu sebeple yanıyordur o ışık, yanıp sönmesi normal.

Eğer hala ikna olmadıysanız, modem panelinden wireless ı kapatın, böylece kablosuz olarak kimse giriş yapamaz, ve ona rağmen ışığın arada yanıp söndüğünü görebilirsiniz
  • bonjurkes  (27.02.12 00:54:05)