diz arkası ağrısı

Tahminen 5-6 aydır belli belirsiz bir ağrı var dizimin arkasında. Böyle kas ağrısı desen değil, şişlik yok, kızarıklık yok, fiziksel hiçbir sorunum yok. Romatizma gibi sızlıyor bazı geceler ve sabahları. Ne zamanlar ağrıdığını da kontrollü deneyler yaparak bulmaya çalıştım ama başaramadım, çok rastgele periyotları var.
Çok mühim bir şey olmadığını düşünerek doktora gitmedim daha ancak bir problem olabilir mi?

kemik iliği ödemi olabilir, buz koyun geçmez ise ortopediciye görünün.

  • azurre  (24.02.12 09:58:59)
Büyük bir ihtimalle bursit. Sanirim diz bursiti denilen cinsten. Eger 5-6 aydir gecmediyse doktora görünmenizde fayda var. www.saglikbilimi.com

  • killer baby  (24.02.12 11:26:33)
bursit de şişme, sertlik ve sıcaklık artışı diyor, böyle bir problemim hiç olmadı.
buz koymayı da deneyeyim.

  • hamsiii  (24.02.12 12:47:42)
bursit daha ağrılı olur ve hareketleriniz zorlaşır.

  • azurre  (24.02.12 14:14:24)
şunu da ekleyeyim, eğer kemik iliği ödemi ise üstüne çok basmamak lazım zorlarsanız kırık benzeri bir vakaya yol açabilir. her gün 30 dk x 5 kez x 5 er kere buz tedavisi sonra geçmez ise bir MR çektirip doktora gitmekte fayda var.

  • azurre  (24.02.12 15:44:41)
çömelince ve ayaktayken ayağını arkadan tutup kalçaya doğru çekince ağrı oluyor mu? ağrı olduğu zaman aspirin (başka bir ağrı kesici değil) kullanınca geçiyor mu?
bende bu tarz şikayetlerle başladı, sadece aspirin ağrıyı geçiriyordu, ağrılar gittikçe de şiddetleniyordu. teşhis osteoit osteoma (kemik tümörü) oldu. imza: felaket tellalı.

  • rubis darkfist  (25.02.12 19:22:04)
@rubis sana check atmıyorum :) yok öyle şikayetlerim de olmadı, aspirinle alakalı değil, ayağımı yukarı doğru katlayınca da bir şey değişmiyor.

  • hamsiii  (26.02.12 09:24:40)