Tarihi Şahsiyetlerin hayatları - Kitap

selam,

şöyle; ömer hayyam, şems, cengiz han, timur, f.s.m., hasan sabbah vs. şu an aklıma gelmeyen birçok ismin hayatını biyografi sıkıcılığından kurtaran roman vari anlatan yazdıklarında yalan dolan olmayan kitap önerileriniz var mı? harold lamb mesela şöyle bi baktım hakkında iyi şeyler diyen olmamış.. varsa okuduğunuz ve tavsiye edeceğiniz, bildiğiniz güvendiğiniz yazarları söylerseniz sevinirim.. iyi akşamlar..

hasan sabbah için: wladımır bartol' un alamut'u
selahattin eyyübi için: thorvald steen'in tozkoparan'ı
hitler için: kavgam
ömer hayyam için de birazcık: semerkant olabilir.

ilk etapta gördüğüm bunlar oldu. roman formatında hepsi.

aha bak, deniz-yusuf-hüseyin için de: dar ağacında üç fidan-nihat behram var.
  • felegin gozunu kamastiran adam  (22.02.12 21:19:32)
ömer hayyam, hasan sabbah, nizam-ül mülk üçlüsü için amin maalouf-semerkant

ayrıca alamut+1
  • Demet  (22.02.12 21:43:12)
yavuz sultan selim ve fatih sultan mehmet için okay tiryakioğlu'nun kitapları hoşuma gitmişti.. ama yok ben bütün osmanlı padişahlarının hayatını merak ediyorum diyorsan, reşad ekrem koçu'nun "osmanlı padişahları" isimli kitabının eski baskısını bulmanı tavsiye ederim sahaflardan...

  • bilmemkacincinick  (22.02.12 21:45:27)