Bir Sevgili İstiyorum!

Merhabalar arkadaşlar.İçten gelen duygularımı sizlerle paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum. Hadi bakalım giriş yapalım.

Ben 24 yaşıyla birlikte hatırı sayılır bir üniversiteyi (İTÜ) yeni bitirmiş bulunuyorum. Sektör ölü olduğu için apar topar ilk bulduğum işe girdim. Aylığım şimdilik 1000 TL.Bunu bulamayanlarda var diyip işe devam ediyorum.Neyse...

Bunların dışında -fiziksel özelliklerime gelecek olursak- 176 cm boyda 126 kilodayım. iğrenç bir göbeğim var. üniversiteyi kazanmamla beraber saçlarımda beni terk etti. lisede afro gibi dolaşırken şimdi mahmut hoca gibi olduk. kiloya geri dönecek olursak, iri yapılı bir insanım. Kemiklerim iri derler yaa, işte o cinsten.

Sanırım birazda asosyalim. biraz değil aslında baya baya asosyalim. evden dışarı çıkmasını pek sevmiyorum. işten arta kalan zamanlarımda sürekli dizi-film ve anime izleyerek geçiriyorum.Geniş bir arşive sahip olduğum için biri bitiyor, diğerine başlıyorum.

kolay kolay iletişim kuramıyorum insanlarla. Ama birisiylede konuşmaya başlayınca ve kafa dengi çıkarsa susmak bilmiyorum. espirili ve kültürlü olduğumu düşünüyorum.gerekli yerde gerektiği kadar konuşanlardanım.

gelelim ana mevzuya. hayatımda şu ana kadar 2 tane sevgilivari bişeyler oldu. ilki, ortaokulda 5-6 senelik arkadaşımdan teklif almıştım. Ama utangaçlıktan bi sonuca ulaşamadı. iletişimi hep mektuplar aracılığı ile kuruyorduk. Hatta bu mektuplaşmalar lisede de devam etti (biraz tek taraflı oldu). En sonunda üniversite yıllarında kavga ile sonuçlandı. yüz yüze neredeyse hiç görüşmedik lise 1 den sonra. Saçma sapan bir şeydi yani.

ikinci mevzu ise lise 2'de gerçekleşti. bütün sınıf içinde kıza ilanı aşk etmiştim. sanırım kız bunun etkisinde kalıp o an kabul etti. Ama bir hafta sonra ayrıldık. buda böyle sonlandı.

birde üniversitede bir arkadaşımdan hoşlanıyordum. onunla da konuşunca, arkadaşlığımız bitti.

yani uzun lafın kısası sevgili nedir, ne değildir bilmem. Aşk mı, onuda hiç görmedim. Hani birisini görünce kalbimin pır pır ettiği, elini tutunca heyecanlandığım, kalbimin küt küt attığı, gözlerine bakınca kaybolduğum, ona sarılınca dünyada herşeyin önemini yitireceği bir sevgili, kız arkadaş, yoldaş, yani bu durumdaki kişiye ne ad veriliyorsa ondan istiyorum.

durumu sanırım yukarıda özetledim. yapıcı, yıkıcı, olumlu, olumsuz, klişe, eksantrik, iyi, kötü bütün yorumlarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. neler yapmalıyım?

Arşive çok yüklenmemekle başlayabilirsin.

  • bojangles  (22.02.12 14:27:44)
bi 50 kilo ver.

  • baldur2  (22.02.12 14:32:06)
abi özgüvenin varsa tek yapman gereken asosyallikten sosyalliğe geçmen. 126 kilo olman falan onları takma sana kilo ve boy olarak hatta saç olarak da yakın can arkadaşımın gayet güzel bi kız arkadaşı var. sağa sola takıl ufak ufak girizgahı yap

  • diyojenimtırak  (22.02.12 14:32:32)
bu işin bir matematiği olsa yarın kitap yazar zengin olurdu insanlar. Ama "the key" nedir dersen kendine saygını arttır. nasıl olur misal; işini iyi yaparak, 176 boy için 126 kiloya kemiğim biraz kalın demeyerek... acı yoksa kazanç da yok bilader... sorry:( egonu sağlam tutarsan, kızlar seni bulur merag etme...

  • les  (22.02.12 14:34:19)
abi kilonun on katı maaş ile olmaz o iş. ya çoookk iyi getirili iş bulacaksın yada kilo vereceksin.

benim arkadaşın arkadaşı var 150 kilo falan sevgilisi de gayet ortalama üstü. ama adamda para bok. senin bir aylık maaşın varya onu haftasonu hergece sadece bara bırakıyor. o yüzden kiloyu ver haci. utangaçlığı at üstünden gerisi gelir zaten :)
  • ayiadam  (22.02.12 14:36:39)
zaten artık kafaya koydum. daha önce de kilo verme girişimlerim oldu. 3-5 kilo verince dayanamayıp yarıda kesiyordum. şimdi düzenli bi rejime başlıycam. Para biriktirince de saç ektirmeyi düşünüyorum.

@diyojenimtırak
haklısın. bazen kafaya takmayayım diyorum ama bu görüntü ile kimsenin dikkatini çekemiyorum galiba. Gözükmeyecek gibi bi yaratık da değilim ama :)
  • arşivci  (22.02.12 14:37:35)
kusura bakma yazdıklarını okudum bir cacık olmaz senden, 31 e devam.

  • strtjk  (22.02.12 14:39:24)
anime izlemek kadar güzel bir şey yok, bak sevgilin olunca izlettirmez bu kadar anime falan sana haberin olsun:P biraz ölü toprağını at üzerinden dostum sosyal olmaya çalış eminim ki bir sürü arkadaşın vardır üniversiteden ortamlara girmelisin sanal alemden de bir şey kovalama bence yüz yüze olsun mümkünse her şey. hee bir de spora başla be dostum yani kilolu olmak hiç sorun değil ama senin de sağlığına zararlı spor yaptıkca güvenin arkatack kilo verdikçe kendini daha huzurlu daha sosyal bir halde bulacaksın. tavsiye edeceğin seriler olursa da izleriz:P sağlıcakla.

  • madworld  (22.02.12 14:44:05)
@ktflk
şimdilik biraz hayal bu fikir :)

@ayiadam
ahh ahh loto mu çıksa acaba? o zaman kurtarırdık durumu belki :)
  • arşivci  (22.02.12 14:44:30)
Hocam aşık olayım dediğin zaman aşık olunmuyor. Bence ilk olarak yapman gereken biraz daha sosyal olmak ve hoşlandığın bir kişi olduğu zaman (gerçekten hoşlandığın,şu anda yaptığın gibi değil.) acaba benimle bir daha konuşmaz mı? Her şey biter mi? Düşünmeden duygularını ifade edebilmek.

Aşk falan beni bağlamaz, Ne şekilde olursa olsun bir birliktelik diyorsan herkes potansiyel oluyor. Herkes derken bu senin tabuların, ahlaki prensiplerinle alakalı, bekar, evli, yaşlı, genç fark etmez de diyebilirsin. Yelpazeyi oluşturmak senin elinde, Yelpaze genişte olabilir darda…

Kilo olayına gelince o konuda da takılma, kilo vermek istiyorsan kendin için yap. Para konusuna da takılma, senin paran için seninle birlikte olacak kadından zaten hayır gelmez…

Bence bu konuda kendini zorlama, ortamını kur eğlenmene bak, bir gün zaten aşkın içine düşersin.
  • draconas  (22.02.12 14:50:09 ~ 14:51:58)
aşkı gözünde çok büyütmemekle devam edebilirsin

  • niye ama  (22.02.12 14:50:30)
(bkz: p90)

ardından

(bkz: p90x)

180 gün sonra bana teşekkür edeceksin
  • technicalte  (22.02.12 14:52:56)
@draconas
yorumun için teşekkür ederim.iyi geldi :)

@niye ama
tam manasıyla ne olduğunu bilmediğimiz için insan ne olduğunu merak ediyor.

@technicalte
araştıralım bakalım. teşekkürler bu arada :)
  • arşivci  (22.02.12 15:00:19 ~ 15:01:51)
ilk senin yaşındayken aşık olmuştum ben de (aşık olmadan ilişki de bana göre değildi halkiyle ilk ilişkimdi)
çok gözümde büyütmüşüm bu olayı şimdi anlıyorum o nedenle diyorum ki abartma

  • niye ama  (22.02.12 15:31:43)
klişe yorumlar da kabulüm demişin: hatırlar mısın bi zamanlar okul çantalarının üzerinde i want i can yazardı. bunu evin bi kaç köşesine büyük büyük yaz, her gördüğünde de ne düşündüğünü/hissettiğini kendine söyle..

  • anonimyususer  (22.02.12 15:43:35)
Bir dönem seninle aynı hissiyatı paylaştığımı düşünerek yazıyorum. boyum 1.90 kilom 100-105 gibi 3-4 senedir böyle sabitim (boyum da sabit .d) üniye başladık fln olmuıyo bütün sınıf eşli pişti yaptı okeyde çifte döndü tık yok bende aga bir başladık 3.sınıfta öğrenci klübü derken başka yardımcısı falan oldum ortam şenlendi eğlenir gezer tozar olduk. bağlayacağım nokta şu ben hep şişmanımya ondan kızlar beni ne sevcek modundaydım hatta açıkğımdır biraz arkadaşlara diyodum böle böle şişmanım şu bu -yok mehmet şişman değilsin boyun uzun vs.vs. hacı bunları geç bende sende şişmanız bu çok açık zayıflamak hem yaşam standardını yükseltir hem rahat hareket edersin yatakta, işte, gece ve gündüz atrı (bende 100 un altına düştüm bayadır şükür.d) Canlı örnek ibret al, ama zayıfla 120 çok 176 ya hele çok çok. Benim taekwando hocam 110 kiloydu adam 2.03 boy vardı ama göbek fln yoktu adam aşırı kaslıydı görsen adamı 80-90 kilo dersin. spor yap gez eğlen mümkünse grupla yapılan etkinliklere takıl bir pazarım var evde yatayım dinleneyim deme (benim babam öle der hep ama o baba işte senin gibi dertleri yok 4 çocuğu 1 karısı bütün derdi tasası)

  • mehdix  (22.02.12 16:22:48)
birde benim sigara içmem den başka derdi yok .

  • mehdix  (22.02.12 16:23:17)
@mehdix
tavsiyelerin için teşekkürler. bende o moddaydım valla :) bir pazarım var niye çıkayım dışarı diyodum. bir kursa falan yazılayım bari o zaman. bişeyler önerebilir misin?

  • arşivci  (22.02.12 16:30:32)
sağlığın için kilo ver, mutluluğun için saç ektir hiçbirşeyi bir kimse için yapma.

sevdicek olayı ise o iş öyle matematik hesabıyla olmuyor. koyver gitsin.
  • cecilia  (22.02.12 16:38:12)
Abi kurs derken sap erkeklerle dolu bişey olmasın. İstanbuldaysan beraber gidelim :P benimde yok şuan kız arkadaşım daha böle sanatsal bişi olabilir ne bileyim bu konuda fikri olan buyursun.

edit: ekleme

üsteki arkadaş doğru söylemiş kendin için ben mesela saç ekimini gerçekten istiyomusun düşün derim ne gerek var benim hala oğlu ırsi (kendi tabiri babadan ötürü diyor) daha 22 yaşında saçları baya beyazlamış ama 1 şeyyaptığını bi daha şeyyapmıyo (söz gelimi) adam king bu konuda. olay sende bitiyo hatunlar yüzünden beyazladı saçlarım diyo hatta :D
  • mehdix  (22.02.12 16:43:44 ~ 16:47:08)
@mehdix
istanbuldayım :)

edit: ekleme

valla saç ekimini kendim için istiyorum. resmen tipim kaydı gitti. ailede de kimsede yok gibi. bende ve abimde varsadece :( 3-4 senede saçlarım yavaş yavaş yok oldu. bu yüzden 3-4 senedir şapkasız dışarı çıkmaz oldum. belli aralıklarla şapka alır oldum. resmen psikolojim bozuldu :)
  • arşivci  (22.02.12 16:47:40 ~ 16:51:26)
dışarı çık biraz

  • Demet  (22.02.12 19:16:42)
@demet
Önerilere bakacak olursam, bundan sonra eve girmemeyi düşünüyorum :)

  • arşivci  (22.02.12 19:32:28)
biraz kilo verirsen ben düşünürüm :p

  • Demet  (22.02.12 20:40:39)
@Demet
Teşekkürler. Çok incesin :)

  • arşivci  (22.02.12 20:42:33)
arşivciciğim şimdi bak kendimden örnek vereyim. bu söliceklerim net ortamında olanlar hep.
beni gören herkes çok güzelsin çok çekicisin dedi hep. bende dış görünüş olarak seçici olduğumu düşünürüm ama geçmişime bi baktığımda hiçte öyle dğeişmişim.
biri ile tanıştım nette. ilk önce adamın sesini duydum. fiziki özlliklerini anlatmıştı bnm için sorun değildi. ama adamın kendıne özgüveni vardı.buluştuk gunun bırınde. çok ıyı vakıt geçirdim onla. şişkoydu bana göre. hatta bizi uzaktan görenler hiç yakıştıramazdı.
ama ben egomu törpülemeyi bildim. önce onun sesine aşık olmuştum ve fikirlerine ve bana kendımı çok iyi hissettiriyordu. bana göre yakışıklı biri değildi. ama onun yanında mutluydum. iki kez buluştuk ıkıncısınde daha guzeldı beni gulmekten kırıp geçirdi. ama nette tanıştığın adamdan sevgilimi olur. ekti beni yalan söyledi bana. bende artık grüşmeyi kestim. ama dürüst olsaydı hala hayatımda olurdu.
  • expressive  (23.02.12 13:54:12)
@expressive
Teşekkürler. net ortamında pek sevgili aramıyorum zaten. dediğiniz gibi istenilen bi adayın çıkma ihtimali çok düşük. sizin dediklerinizden ve diğer yorunlardan çıkardığım sonuç itibari ile, kendime saygı ile beraber özgüvenimi geliştirmem gerekiyor. birde kızlar, bir erkekte en çok nelerden nefret ederler?

  • arşivci  (23.02.12 14:08:44)