uTorrent

iyi akşamlar duyurucu karşimslerim.

uTorrent'in son versiyonunu yüklediğimden beri
"utorrent gelen bağlantı yok" sorunu ile karşılaşıyorum. sağ alt tarafta ki 'tick' işareti turuncu oluyor üzerini tıklayıp, kurulum rehberinde test yaptığımda da yanda verdiğim resimde ki gibi oluyor.

bu işlem sonrasında, sağ altta ki 'tick' işareti yeşil oluyor fakat indirme hızım yavaş oluyor, ardından bir kaç dakika sonra tekrar işaret turuncuya dönüşüyor.
güvenlik duvarından ve anti-virüs'ten engellemeyi kaldırdım fakar hala aynı.

modem ustunden udp portu acmaniz gerekiyor olabilir.

google'da modeminizin model numarasi ve port acma terimleriyle arama yapin.
  • entrapmen  (21.02.12 17:52:20)
modemden port aç
yada açık port varsa onu kullan

  • arden  (21.02.12 17:52:27)
i.imgur.com

ayrıca modemde port açmak gerekebilir.
  • f2dx  (21.02.12 17:54:04)
dediğiniz olayı yapmayı bilmiyorum =/
ayrıca önceden port açmam gerekmiyordu, bu port açmak bi bakıma tehlikeli değil mi?

  • itsonlyhumannature  (21.02.12 17:54:15 ~ 17:57:56)
tehlikesi var ama paranoyak degilseniz direkt olarak sisteminize zarar verecek bir tehlikesi yok.

  • entrapmen  (21.02.12 18:03:44)
o zaman yapmayı öğren piç dostum, uzak memleketlere gidince ben yardımsız kaldın tabii buralara düştün.

ehem aç sen portu korkma bu kadar, ben de megaupload falan kapandı kapanalı açık portla torrentlerdeyim zaten.
  • madyb  (21.02.12 18:17:25)
internetten bakıp adamın dediği şekilde yaptım fakat hata veriyor.

ooo ahmet beyler de buradaymış, buyrun efendim.
  • itsonlyhumannature  (21.02.12 18:44:00)
git benden al 6'sı da vardı 2 dvd'de. cdlerin yerini biliyorsun.

  • madyb  (21.02.12 19:36:06)
açtım sanırım port başlangıcı 1 bitişi 203942938 yaptım şu an sorun yok gibi ama hala hızı düşük. arada yükseliyor sonra tekrar düşüyor. olmadı giderim size

  • itsonlyhumannature  (21.02.12 20:04:26)
sözlük kutuna bak kendine tik atma.

  • madyb  (21.02.12 21:12:01)
1 den sonsuza kadar port acmayin.

sadece tek port acin.

modeminizin model numarasini yazin bulabilirsem ben size adim adim anlatayim.
  • entrapmen  (22.02.12 12:06:53)