trafik cezası sorusu

kamera ya da radardan yazılan hız cezası(durdurup yazmadılar) hangi adrese gelir? ruhsattaki adrese mi yoksa ikametime mi ulaşırlar?

ikamete. adrese dayalı nufus sistemıne gectik

  • bryan fury  (21.02.12 13:44:14)
ikamete nasıl gelsin yahu? şöförün de mi resmini çekip adresini buluyorlar?
aracın kayıtlı olduğu adrese, ya da ruhsat sahibinin ikamet adresine gelir.

  • cakabo  (21.02.12 13:52:15)
araç sahibinin ikamet adresine geliyor yani dimi?

  • aspo  (21.02.12 13:56:34)
ruhsatta yazılı olan adrese gider, eminim son kararım.

aracın kayıtlı olduğu kişi ruhsatta yazan adreste oturuyorsa mr tebessum'ün dediği de doğru olmuş oluyor otomatikman. ama benim dediğim de doğru olmuş oluyor.

arabam benim üstüme, evli değilken aldım ve ruhsatta ailemin adresi yazıyor, değiştirmedim. lakin evlenince ikametgahımı eşimle oturduğum adrese aldırdım. adrese dayalı zikinde yeni evim gözüküyor, seçimlerde oyumu yeni evimin orada kullanıyorum, lakin trafik cezalarım annemlere gidiyor.
  • kibritsuyu  (21.02.12 14:28:41 ~ 14:29:00)
valla elemanin birinin cezalar bizim adrese geliyor, ilginc.

  • lutah  (21.02.12 15:41:40)
ikamet adresine ulaşır. trafik polisinden öğrendim bunu ruhsatımdaki adresi değiştirmeye gittiğimde ikamet adresine yollanıyor cezalar boşuna ruhsat yenileme parası verme dedi bana.

  • kanikaynayangencler  (10.07.12 16:23:46)