Dersimiz Tunceli

Sevgili dostlar

Tunceliyi o kadar merak ediyorum ki... Kimle tanıştıysam ordan hep beni etkilediler. Sevdiğim insanlar hep oralı diyebilirim... Ama bir siyasettir gidiyor. Ayırıyorlar bizi hep.. Peki Tunceli ye bisikletle bir kaç arkadaş tur düzenlesek nereleri gezmek gerekir. Nerde yiyip içmek gerekir. Bi arkadaşımla fikri paylaştığımda bana öyle saçma şeyler söyledi ki yok taşlarlar bilmem ne.. Hevesimizi kırıyorlar... Bi akıl verin

pibba pacca gelinlikle türkiye'den geçip gitmek istediğini bana söyleseydi, ona tecavüz edilip öldüreceğinin 100% garantisini verirdim.

  • salak oldugum icin burdayim  (20.02.12 23:56:47)
taslayacaklarsa istanbul'da taslarlar. bisikletle mi gidersiniz bir bilenle mi bilmiyorum ama pertek'e gidin. onceden catisma bolgesiydi gerci simdi ne durumda bilmiyorum.

  • elxa  (20.02.12 23:58:19)
ben gittim de açıkçası gezecek hiçbir yer bulamadım.

  • kutsal bilgi kazani  (21.02.12 00:00:54)
güzel yer
gidin görün
özellikle pülümer ve ovacık
  • primetime  (21.02.12 09:30:31)
eyvallah, çekinilecek bir durum olarak görülebilir ancak korkacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Böyle bir iddiayı dillendiren insanın yeterli cesarete sahip olduğunu tahmin ediyorum. Ulaşabileceğiniz, Tunceli'ye sık gidip gelenlere danışarak bir rota belirleyebilirsiniz. Festival zamanına denk getirirseniz, epey rahat edeceğinizi sanıyorum. Şehrin nüfusu bir anda 3-5-10 katına çıkıyor. sadece merkez değil, köylere kadar yayılıyordur o coşku, böylece birlikte gezecek insan bulmakta da zorlanmazsınız.

  • hınzırpaşa  (21.02.12 09:52:29)
birader nesinden etkilendin bilmem benimde tuncelili arkadaşlarım var hiçbirinden etkilenmedim ne erkek ne bayan. taşlansanda git gez toz ayrı mesele. ayrıca tuncelinin kızları hiç güzel değil.doğuda bile daha güzelleri var izmirin kızları daha meşhur aslında:)

  • muhafazakar_rockci  (25.02.12 09:48:58)
Munzuru kesinlikle gör, hatta iç. Bu arada taşlama falan olmaz gayet iyi insanlar yaşar orada, öyle katı amcalar yerine şeker dedeler vardır. Taşlarlar diyen fena halde başak geçiyor ya da zekasından şüphe et. Gidip mezar taşları vardır, onları gör, oldukça ilginçtirler üzerlerinde farklı işlemeler olan mezar taşlarıdır bunlar. İlginç simgeler falan vardır üzerlerinde. Ayrıca koç mezar taşları vardır. www.kenthaber.com
Düzgün baba türbesine gidebilirsin, hikayesini dinleyebilirsin. Munzurunda hikayesini dinlemeyi sakın unutma gittiğinde. Pertek kalesini görebilirsin, urartulardan kalan kale kalıntılarını görebilirsin. "Ağlayan kayalar"ı görebilirsin. Mercan vadisinin yukarısındaki buzul göller ve ovacığa doğru indiğinde kaynayan gözeleri görürsün. Urartu mimarisine ait olan mağaraları görebilirsin. Milli parka gidersin, doğa yürüyüşü falan yaparsın. Öyle işte ya baya gezersin, güzel yerdir.

  • Harpp  (25.02.12 10:24:06)