Ayağım incindi galiba

Ayağım incindi galiba benim bileğim falan çok ağrıyor yere basamıyorum yarına kadar ben bunu nasıl iyileştirebilirim? ne iyi gelir bi öneriniz var mı

sıcak su değil yahu, buz buz. gerçi hekim değilim ama ayagım daha yeni düzeldi.

  • okumayi sevmeyen okur  (19.02.12 21:29:22)
şişebilir yüksek ihtimalle. buz koyman lazım. bir de krem sürmelisin. en azından bir acile git, merhem yazsınlar.

sıcak su falan yapma sakın. maçta ayağımın üzerine adam düştü, burkuldu, ödem oluştu. biliyoruz bu durumları.
  • sinematematikci  (19.02.12 21:33:49)
yok sadece sabah bi' yere vurdum daha şimdi ağrımaya başladı buz artık işe yarar mı? sabaha kadar hiç değilse yürüyecek hale gelmem lazım? bi' de lasonil sürdüm ben valla iyi mi kötü mü bilmiyom. ama şişmedi hiç veya fark edilir derecede şişmedi yani

  • Samphetamine  (19.02.12 21:36:42 ~ 21:39:26)
Buz koy, yatarken bile kalbinden yüksek yerde tut, burkmayıp sadece çarpmışssın anladığım kadarıyla dolayısıyla sabah eminim canavar gibi olacaksındır. bi de ağrı kesici at kahvaltıdan sonra duruma göre kafi.
Buz uygulaması ise şöyle, 15-20 dk üstünde tutup kaldırcaksın, 1 buçuk saat sonra bi daha koycaksın 15 dakika ama koyarken bir havlu gibi birşeye sarmayı unutma, direk buz veya ince poşetten buz zarar verir yine.

  • okumayi sevmeyen okur  (19.02.12 22:41:37)