400 liraya kadar fotoğraf makinesi

Arkadaşlar interrail yapacağım 1 ay kadar ve sağlam bir makine ile yurt dışına çıkmak istiyorum. Zaten tek gideceğim, fotoğraf çekmekten de ayrı bir haz alıyorum. Adam akıllı çekeyim istiyorum. Makineye ise ancak maksimum 400lira ayırabilirim. Dijitaller dışında, şöyle güzel önerebileceğiniz ve artısı ile eksisini söyleyebileceğiniz makineler varsa çok sevinirim.

dijitaller dışında bir şey alınabilir mi bilmiyorum 2. el harici 400 liraya. ama dijital var dijital var demek de lazım bence :) ben ekşi duyurudan önerilerle canon sx130'a karar verdim, aldım. ve mutluyum kendisiyle.

www.eksiduyuru.com

linkte de linki bulunan (bi garip oldu) fujifilm finepix s2950 de fena değil sanki fiyat-performans bakımından.
  • honeybunny  (19.02.12 20:36:03)
400tl'ye dijital dışında bir makine alabileceğinizi sanmam, "adam akıllı bir makine bulamazsınız en azından"

kaldı ki, film poz vb gerekli ekipmanı düşünürseniz dijital daha iyi tercih olur diye düşünüyorum,
  • kuduz balik  (19.02.12 20:39:33)
hocam gidin ikinci el canon g10 g11 tarzı bir şey alın. verdiğiniz paraya değicektir. onalrla çekilen fotoğraflar ve özellikle de birazcık fotorğaf bilginiz (diyafram, enstantane vs...) varsa manuel olarak kullanabileceğiniz efsane bir makineniz olur...

he dijital istemiyorsan ve yolculuk yapıcaksan slr tarzı değil de değiştirilebilir ya da sabit lensli bir rangefinder almanı tavsiye ederim. ki 400 liraya biraz parazlıkla da gayet iyi şeyler alınabilir.

sabit lensli olarak: canon canonet ql 17, lomo lc-a, olympus rc35,

cknvisual.wordpress.com

değiştirilebilir lenslerden ise 400 lirete neler alınır bilemedim. ama şöyle sahibinden ve gitti gidiyordan fiyatlara baktım, da saçmalamışlar yahu. anlamsız fiyatlar var...

her neyse slr istiyorsan hocam o zaman ben haif bir şey almanı tavsiye ederim. nikon f ler, sonracım canon eoslar...

ayni artısı eksisi derken çok uzun konu, eğer aklıdna bir şey varsa özelden yaz cevaplarım elimden geldiğince...
  • cedric tweedledee  (19.02.12 20:50:50)
pek pratik bir cevap olmayacak ama yurtdışında daha ucuza alabilirsin - tabi bulma sorunun olabilir

  • koyukalem  (19.02.12 21:00:00)
genç gittiğin memleketten alsana ucuza çıkar.

  • gominist redar  (19.02.12 21:16:33)
belki yaşlı?

  • cedric tweedledee  (19.02.12 21:17:16)
@cedric tweedledee, olabilir tabii ki.

  • exla  (19.02.12 21:22:28)