PHP kurulum

öncelikle merhaba. php, mysql vs. her şeyimi aylar önce web tasarımın w'sinden anlamıyorken kurmuştum. (hala çok anladığımı söylemek haksızlık olur)

komple bir wamp olarak değil de hepsini ayrı ayrı indirmiştim.

.htaccess çalışmıyor, pek önemsememiştim en başta.
Ancak curl_init(); de undifined hatası verince anladım ki bu iş böyle gitmez.

Bana, şöyle gerizekalıya anlatır gibi anlatan en kullanışlı php'yi yükleme linki lazım. Ama dediğim gibi gerizekalıya anlatıyor olması lazım. Eğer mysql'i değiştirmem gerekirse o da sorun değil ama gerizekalıya anlatır gibi kurulumu anlatmalılar. Ve hiçbir bilgimin gitmeyeceğinden emin olmalıyım. (gerçi sql kütüphanesi ve scriptlerimi yedeklerim tabiki de)

O yüzden tüm fonksiyon ve kütüphaneleri kullanabileceğim bir php versionunu paket olarak ya da tek başına yüklemem için yardımcı olur musunuz?

xampp kursan hepsi içinde gelse rahat rahat kullansan?

kendi yazdığın scriptlerin yedeğini al (db tablolarında) sonrasında xampp kurulumunu yap mis gibi sorunsuz kullan üstelik phpmyadmin köpeğin olsun.
  • angelofdeath  (18.02.12 10:28:52)